قابلیت ترجمه مرورگر سافاری در iOS 14  برای کشورهای بیشتری فعال گردید

قابلیت ترجمه مرورگر سافاری در iOS 14  برای کشورهای بیشتری فعال گردید

بر اساس گزارشات اپل در حال توسعه دستیابی به قابلیت iOS 14  که به کاربران اجازه می‌دهد که صفحات وب را از طریق سافاری ترجمه نمایند. این ویژگی در ماه سپتامبر به  iOS 14  به کاربران این اجازه را می دهد تا با استفاده از مرورگر سافاری صفحات وب را به زبان‌های مختلف ترجمه نمایند. برای این امر کاربران با انتخاب  آیکون “aA”  در قسمت آدرس الکترونیکی مرورگر می توانند عمل ترجمه را انجام دهند.

این دکمه قبلاً عمل تغییر اندازه فونت را برای صفحات وب انجام می‌داد ولی در حال حاضر عملکرد آن گشترش یافته و با استفاده از آن می توان زبان مورد نظر را انتخاب کرده و عمل ترجمه به  زبان دلخواه انجام داد. این ویژگی سافاری در ابتدای رونمایی فقط برای ایالات متحده فعال بود اما در نسخه  iOS 14.2  که پنج شنبه منتشر شد قابلیت ترجمه برای کشورهای بیشتری در دسترس قرار گرفته است.

این ویژگی در حال حاضر برای کشورهای برزیل و آلمان نیز فعال شده است. امادر روز های آتی به نظر می‌رسد برای کشور های بیشتری مورد دسترس قرار گیرد. ذکر این نکته لازم است ترجمه از طریق سافاری نباید با اپلیکیشن ترجمه اشتباه گرفته شود. اپل در iOS 14 اپلیکیشن مجزایی به نام Translate app را معرفی نمود.

این اپلیکیشن قادر است متن و ترجمه صداها را در هم ادغام نموده و تجربه لذت بخشی را برای کاربر به وجود دارد. این سیستم می تواند زبان هایی نظیر عربی، چینی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی، کره ای، روسی و اسپانیایی به یکدیگر ترجمه نماید. لازم به ذکر است که هر دو ترجمه از طریق سافاری و اپلیکیشن ترجمه ۱۱ زبان ذکر شده را حمایت می‌کنند.

اما همان طور که ذکر شد به نظر می رسد که با بروز رسانی های بعدی در نسخه های جدید تر iOS 14 زبان های بیشتری لیست زبان های قابل ترجمه در این برنامه‌ها قابل دسترس بشوند.

منبع

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *