قابلیت امنیتی ضد ردیابی اپل در نسخه بتای iOS 14.4 beta  اضافه شد

قابلیت امنیتی ضد ردیابی اپل در نسخه بتای iOS 14.4 beta  اضافه شد

قابلیت امنیتی ضد ردیابی اپل خودش را برای کاربرانی که اولین نسخه بتای به روز رسانی سیستم عامل iOS 14.4 را نصب نمودند نشان داد. این قابلیت امنیتی، دسترسی هر اپلیکیشن را به اطلاعات شخصی هر کاربر محدود نموده و قبل از این که هر اپلیکیشن بتواند اطلاعاللت شخصی  کاربر را مورد استفاده قرار دهد در موقع نصب  اجازه او را طلب می کند.

این بدان معناست که اپلیکیشن‌ها به طور واضح باید از کاربران برای ردیابی اطلاعات شخصی کاربران در ابتدا از او اجازه بگیرند و به طور واضح اشاره کنند چه بخشی از اطلاعات آنها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بر اساس مطالب منتشر شده از کاربران تصویری از پیام مربوط به این قابلیت امنیتی  در iOS 14.4 در فرم مکرومرز توسط کاربران به اشتراک گذاشته شده است. یکی از کاربران اسکرین شات این پیام را که در نتیجه استفاده از اپلیکیشن NBA در صفحه آیفون او ظاهر شده بود در این فروم پست نمود منتشر نموده است.

این پیام توسط توسعه دهندگان اپلیکیشن قابلیت سفارشی‌سازی دارد و هر اپلیکیشن می تواند پیام خود را بسته به نوع  اطلاعاتی که از کاربر درخواست خواهد کرد مطابق با دلخواه خود تنظیم نماید. برای مثال در حالت کاربری که از اپلیکیشن NBA استفاده کرده بود پیامی که در صفحه ظاهر شد به این قرار است: “اطلاعات شخصی کاربر به منظور  بهبود بخشیدن به روند شخصی سازی و هدفمند شدن تبلیغات مورد استفاده قرار خواهد گرفت.”

اگرچه این قابلیت در ابتدا قرار بود در نسخه اولیه iOS 14 اضافه شود، اپل این قابلیت را با کمی تاخیر به iOS 14 اضافه نمود. تا به صاحبان تبلیغات و توسعه‌دهندگان اپلیکیشن فرصت کافی دهد تا خود را با این تغییر تطبیق دهند.

با توجه به زمان لازم برای آزمایش این قابلیت امنیتی به نظر می‌رسد که این قابلیت در ماه ژانویه یا فوریه به طور رسمی به iOS 14 اضافه شود. لازم به ذکر است این ویژگی امنیتی به مذاق بسیاری از صاحبان تبلیغات و توسعه دهندگان اپلیکیشن خوش نمی آید زیرا که می‌تواند تا حد زیادی در درآمد آنها تاثیر گذار باشد 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *