فیس آی دی در آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ با کمک این تکنولوژی جدید بسیار دقیق تر مطمئن تر عمل خواهند کرد

فیس آی دی در آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳ با کمک این تکنولوژی جدید بسیار دقیق تر مطمئن تر عمل خواهند کرد

 احتمال زیادی  وجود دارد که اپل همچنان بخواهد از ویژگی فیس آی دی برای باز کردن قفل صفحه نمایش در آیفون های آینده نظیر آیفون ۱۲ و آیفون ۱۳استفاده کند. در حقیقت سند ابداعی جدید توسط اپل به ثبت رسیده که نشان می دهد اپل هم چنان در حال کار بروی روش های جدیدی برای تشخیص هویت کاربر است.

در سند ابداعی که اخیرا منتشر شد نشان از تکنولوژی می دهد که می تواند حتی تا رگ های کاربر را اسکن کند برای آن که فقط اطلاعات حاصل از سطح صورت را مورد استفاده قرار دهد. اگر این تکنولوژی به صورت عملی قابل اجراز باشد و عملا بتوانیم آن را مورد تست قرار دهیم آن وقت می توان از مشکلات رایجی که در هنگام  تشخیص هویت برای باز کردن قفل صفحه نمایش رخ می دهد جلوگیری کند.

مشکل آن است که تشخیص هویت فقط از اسکن صورت چندان دقیق نیست و می تواند با خطاهایی همراه شود. به عنوان مثال دو قلو های یکسان قادر خواهند بود قفل صفحه نمایش آیفون های یکدیگر را باز کنند و این در حالی است که بیشتر افراد نمی خواهند کسی غیر از خودشان بتواند بدون اجازه به گوشی آنها دسترسی داشته باشد. اما این تکنولوژی جدید قادر می باشد تا سطح زیر اپیدرم پوست نفوذ کرده و جزییات آن را اسکن کند و می تواند بسیار دقیق تر عمل نموده و احتمال خطای بسیار کم تری دارد.

اما نکته در این جاست که اسکن زیر اپیدرمی چیز تازه ای در دنیای گوشی های همراه نیست و ما نظیر آن را در گوشی های دیگر دیده ایم که در اجرا دقیق عمل نمی کرد و موفقیت آمیز نبوده است. برای مثال در ال جی G8 این امکان وجود داشت که رگ های دست کاربر به منظور باز کردن قفل صفحه نمایش اسکن می شد. بنابر این اگر اپل می خواهد از این تکنولوژی استفاده کند باید بتواند از بروز خطاهای احتمالی در آن جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *