فیس آیدی می‌تواند در دو سه سال آینده به مک های اپل سیلیکون اصافه شود

فیس آیدی می‌تواند در دو سه سال آینده به مک های اپل سیلیکون اصافه شود

بر اساس گزارش جدیدی اپل در ظرف چند سال آینده قادر خواهد بود که قابلیت فیس آیدی را از آیفون به کامپیوتر های مک بیاورد که در این مورد احتمال آن وجود دارد که بخواهد از دوربین‌های زیر صفحه نمایش استفاده کند.

از لحاظ مسائل امنیتی کامپیوترهای مک و مک بوک ها هنوز در تا حد زیادی وابسته به پسورد ها هستند و در برخی حالات تاچ‌ایدی نیز به کار می‌رود. از طرف دیگر آیفون ها و آیپد در حال حاضر از ویژگی فیس آیدی برای مکانیسم امنیتی بیومتریک استفاده می‌کند.

بر اساس این گزارش جدید احتمال آن وجود دارد که محصولات مک نیز در آینده از این ویژگی برخوردار شوند. بر اساس خبرنامه جدیدی که توسط مارک گورمن از بلومبرگ منتشر شد این تغییر کاربری برای فیس آیدی احتمالاً در چند سال آینده به وقوع خواهد پیوست و این حرکت جدید به عنوان بخشی از پروژه است که اپل می‌خواهد تمام محصولات خود را به فیس آیدی مجهز کند.

در حال حاضر لاین کامپیوترهای مک بوک پرو و آی‌مک ۲۴ اینچی، آیفون اس ای، آیپد ایر و آیپد از تاچ آیدی برای امنیت بیومتریک استفاده می‌کنند. بر اساس اظهارات او این تغییر نیاز به قرار دادن دوربین زیر صفحه نمایش دارد که می تواند به افزایش هزینه تا حد زیادی بیانجامد. اما اگر مطابق با تکنولوژی‌های جدید اپل بتواند این دوربین‌ها را در زیر صفحه نمایش تعبیه نمایند دیگر بخش ناچ در بالای صفحه نمایش ایجاد نخواهد شد.

این حرکت برای استفاده فیس آیدی در کامپیوترهای مک باعث می‌شود که برای کاربران گزینه های بیشتری برای ورود به سیستم وجود داشته باشد. برخلاف تاچ آیدی، فیس آیدی از لحاظ سخت افزاری قادر خواهد بود که به صورت عمقی از صورت افراد نقشه برداری کند و آن را در قابلیت‌های واقعیت AR به کار ببرد. البته ایده به کار بردن فیسبوک فیس آیدی در کامپیوترهای مک بوک زمان زیادی است که به صورت شایعه منتشر می‌شود که این با توجه به پتنت های زیادی است که اپل در چند سال اخیر در این مورد منتشر کرده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.