فیس آیدی با ماسک چگونه کار می کند

فیس آیدی با ماسک چگونه کار می کند

برای بسیاری از افراد فیس آیدی در طی دو سال گذشته بدان دلیل که نمی‌توانست با وجود ماسک بر صورت کارآیی داشته باشد نارضایتی هایی را به همراه داشته است. اما در آپدیت iOS 15.4 که در حال حاضر برای توسعه دهندگان و افراد بتا تستر در دسترس قرار گرفته است تغییراتی در این سیستم عامل به وجود آمده که افراد می‌توانند با داشتن ماسک بر صورت از قابلیت فیس آیدی برای تشخیص هویت و قفل گشایی استفاده کنند.

قابلیت فیس آیدی با ماسک چگونه کار می کند

در حالی که بخش پایینی صورت شما به وسیله ماسک پوشیده شده است فیس آیدی می تواند نواحی اطراف گوش را برای تشخیص هویت اسکن کند. بر اساس آنچه که اپل اعلام نموده است فیس آیدی با ماسک خصوصیات منحصر به فردی از هر فرد را که در اطراف نواحی گوش وجود دارد برای تشخیص هویت افراد به جای آنکه کل صورت افراد را مورد اسکن قرار دهد استفاده می‌کند، بنابراین شما می توانید همراه با داشتن ماسک بر صورت و با استفاده از قابلیت جدید فیس آیدی کلیه اعمالی مربوط به قفل گشایی و تشخیص هویت برای پرداخت ها را با آیفون خود هم چنان انجام دهید.

طرز استفاده از قابلیت فیس آیدی با ماسک

درست همانند آنچه که قابلیت فیس آیدی در حالت معمول وجود دارد برای تنظیم قابلیت فیس آیدی با ماسک نیز یک اسکن سه بعدی از چهره کاربر گرفته می شود. برای این منظور شما باید به بخش تنظیمات رفته و بر روی گزینه Face ID & Passcode تپ کنید و در پس از گذراندن مرحله تأیید پسورد  از لیست موجود گزینه Use Face ID With a Mask را فعال نمایید.

اگر شما عینک بر صورت دارید باید از یک روند تنظیمی ثانویه به صورت زیر استفاده کنید

تنظیم فیس آیدی با عینک

به علت آن که فیس آیدی با ماسک نواحی اطراف چشم را اسکن قرار می دهد عینک هایی که شما از آن استفاده می کنید باید به طور جداگانه مورد اسکن قرار گیرد.  بدین صورت که  اگر شما از چندین عینک استفاده می کنید باید روند اسکن برای هر کدام از عینک ها به صورت جداگانه به اتمام برسانید.

برای این منظور به بخش تنظیمات رفته و پس از انتخاب گزینه Face ID & Passcode و گذراندن مرحله رمز عبور گزینه Add Glasses را انتخاب کنید. از این طریق شما می توانید با اضافه کردن هر عینک و طی مراحل اسکن قابلیت فیس آیدی را برای چندین عینک تنظیم کنید.

فیس آیدی با ماسک چگونه کار می کند

عدم کارایی فیس آیدی با  در حالت استفاده از عینک های آفتابی

در حالی که قابلیت فیس آیدی در حالت استاندارد می تواند با داشتن به  عینک های آفتابی مختلف بر صورت همچنان عمل نماید اما برای استفاده از قابلیت فیس آیدی با ماسک احتیاج به اسکن نواحی چشم به طور مستقیم داشته و بنابراین استفاده از عینک های آفتابی که مانع از اسکن کامل و شفاف چشم می شوند در این مورد کارآیی ندارد. برای این کار شما باید عینک افتابی را بردارید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.