فیسبوک قابلیت انکریپشن پیام ها به صورت پیشفرض را برای اپلیکیشن های اینستاگرام و مسنجر تا سال ۲۰۲۳ به تعویق انداخت

فیسبوک قابلیت انکریپشن پیام ها به صورت پیشفرض را برای اپلیکیشن های اینستاگرام و مسنجر تا سال ۲۰۲۳ به تعویق انداخت

شرکت فیس بوک که در حال حاضر نام خود را به متا تغییر داده است بر اساس گزارشات قصد خود را برای اعمال انکریپشن کامل پیامها  به صورت پیش فرض در اپلیکیشن‌های مسنجر و اینستاگرام تا سال ۲۰۲۳ به تعویق انداخت. این در حالی است که سال پیش این شرکت قول آن را داده بود که تا اواخر ۲۰۲۱ این قابلیت را به صورت پیش فرض در این اپلیکیشن هیا به کار برد.

بر اساس گزارش تلگراف رئیس بخش امنیتی شرکت متا آنتیگون دیویس گفت که این شرکت مهلت خود را برای اعمال قابلیت انکریپشن پیام ها به صورت پیش فرض برای بیش از یک میلیارد نفر کاربر اینستاگرام و مسنجر تا زمانی در سال ۲۰۲۳ به تعویق انداخته است. این شرکت ادعا می‌کند که این تاخیر زمان بیشتری را در اختیار کارشناسان و متخصصان قرا می دهد که تا بتوانند با رعایت کلیه امور امنیتی و حفظ حریم شخصی کاربران این ویژگی را با عملکرد بسیار بالاتر به مرحله عمل درآورند.

شرکت فیس بوک قبل از این مهلتی را مشخص کرده بود که بر اساس آن اپلیکیشن های مسنجر و اینستاگرام در سال ۲۰۲۲ با قابلیت تمام انکریپشن در دسترس کاربران قرار گیرد. اما ظاهراً پس از این اعلامیه فشار های متعددی نظیر عوامل اجرایی دولتی ، ارگان‌ها و برخی نگرانی‌های دیگر باعث شد که این شرکت برای اعمال این قابلیت با تأخیرهایی روبرو باشد.

نگرانی ها در این مورد بر سر این واقعیت بود که انکریپشن کامل این اپلیکیشن ها کار را برای عوامل دولتی و قانونی مشکل تر می کند تا بتوانند اموری نظیر حفظ امنیت کودکان و حفاظت کاربران عمومی را تحت نظر قرار گیرند و آن را مورد پوشش قرار دهند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.