فیسبوک راه جدیدی را برای دور زدن خرید های درون اپلیکیشنی اپ استور با استفاده از لینک های ثبت نامی پیدا نمود

فیسبوک راه جدیدی را برای دور زدن خرید های درون اپلیکیشنی اپ استور با استفاده از لینک های ثبت نامی پیدا نمود

مارک زاکربرگ امروز اعلام نمود که ابزار ثبت نامی فیس بوک را تغییر داده است و زیرا که این شرکت در حال آزمایش یک نسخه جدیدی از این اپلیکیشن بر روی اپل استور می باشد که بتواند با موازین اپل نیز همخوانی داشته باشد. در این نسخه جدید کاربران می‌توانند طرفداران و فالوور های خود را دعوت به ثبت نام های ماهانه برای گرفتن سرویس های ویژه در فیسبوک کنند.

در حقیقت فیسبوک گزینه ای را به نام لینک های ثبت نامی در اپلیکیشن فیسبوک در ios  به راه خواهد انداخت که به کاربران فیسبوک اجازه می‌دهد تا بتوانند با ارائه سرویس های خاص بدون آنکه نیاز داشته باشند در داخل اپلیکیشن خریدی را انجام دهند در آن حق سرویس ثبت نام کنند. زاکربرگ می گوید که فیس بوک می خواهد از این طریق یک فرصت جدیدی را برای تولیدکنندگان محتوا و منابع درآمد آنها بنا کند و اگر این شرکت بخواهد  پرداخت ۳۰ درصد کمیسیون به اپل برای اینگونه تراکنش‌های مالی بپردازد بسیار کار را برای توسعه‌دهندگان کوچک مشکل خواهد نمود.

فیس بوک قصد دارد که این لینک های ثبت نامی را در کنار گزینه های داخل اپلیکیشنی در کنار سایر گزینه ها برای انتخاب کاربران در اپ استور قرار دهد که کاربران با انتخاب این لینک می توانند به صورت جداگانه و خارج از اپ استور و بدون آنکه نیاز باشد ۳۰ درصد حق کمیسیون به اپل پردازند در سرویس ثبت نامی رجیستر کنند. سرویس مورد نظر ثبت نام فیسبوک همچنین یک برنامه تشویقی را برای افراد تولید کننده محتوا برای جلب ثبت‌ نام‌ کنندگان جدید اضافه خواهد کرد و در این گزینه جدید  ابزاری را در اختیار کاربران قرار خواهد داد که از طریق آن می‌توانند کمیسیون های اپل و گوگل از طریق هر ثبت نام را مشاهده کنند. اپل اخیراً تغییراتی را در قوانین اپل استور ایجاد کرد که اپلیکیشن ها می توانند با ارائه لینک های کاربران را به خریدهای بیرون از اپ استور دعوت کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.