فیسبوک در پی اعمال ویژگی تشخیص چهره در عینک های هوشمند آینده خود

فیسبوک در پی اعمال ویژگی تشخیص چهره در عینک های هوشمند آینده خود

بر اساس گزارشات فیسبوک در حال به ثبت رساندن پتنت هایی است که مربوط به قانونی کردن تکنولوژی تشخیص چهره برای عینک های هوشمندی است که این شرکت در حال ساخت آن می‌باشد و قرار است که تا پایان امسال به بازار عرضه شود.

بر اساس منابع خبری  رئیس بخش واقعیت مجازی و BuzzFeed News فیسبوک به نام Andrew Bosworth  به کارمندان خود گفته است که این شرکت در حال ارزیابی اعمال قابلیت تشخیص چهره بر روی وسیله های خود می باشد. بر اساس این گزارش Andrew Bosworth بلافاصله تاکید نمود که هنوز تصمیم جدی در این مورد گرفته نشده است.

این تا حد زیادی بدان دلیل است که موانع زیادی بر سر قانونی کردن این ویژگی برای فیسبوک وجود دارد، زیرا این قابلیت تا حد زیادی مربوط به هویت کاربران و همین طور اطلاعات شخصی آنها می شود و از این لحاظ می تواند برای فیسبوک بسیار سخت خواهد بود که به مردم پیشنهاد کند که برای جستجوی سایر کاربران و دوستان خود خود از اسکن صورت خود استفاده کنند.

در پی انتشار این خبر Andrew Bosworth در توییتر نیز نوشته ای را به اشتراک گذاشت که بر آن تاکید می کرد فیسبوک در ارتباط با توسعه عینک های AR و VR بسیار جدی بوده است ولی هنوز توسعه و ساخت تکنولوژی های مربوط به این وسیله هنوز در مراحل اولیه قرار دارد.

او در ادامه حرف هایش می گوید که تشخیص چهره یکی از موضوعات بحث برانگیز می باشد و باید در این زمینه به صورت عمومی برای همه معایب و مزایای آن به خوبی به بحث گذاشته شود. همچنین تاکید دارد که محصولات آینده تکنولوژی هم چنان می تواند بدون استفاده از ویژگی تشخیص چهره به کار خود ادامه دهند، اما بسیار خوب خواهد شد که با پیشروی در مراحل قانونی کردن تکنولوژی‌های مربوط به این ویژگی بتوان به پیشرفت‌های موافقت های قابل قبولی در چند سال آینده رسید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *