فیسبوک تحریم های خبری را در استرالیا برداشت

فیسبوک تحریم های خبری را در استرالیا برداشت

پس از آن که دولت استرالیا موافقت نمود که برخی تغییرات را در زمینه‌ی قوانین جدید مربوط به مالیات های اینترنتی ارائه کند, فیسبوک نیز اعلام نمود که مجدداً به صفحاتی خبری در آن منطقه اجازه نشر را می دهد.

در پی جلوگیری از نشر خبر ها در فیسبوک و همین طور برخی شرکت های خیریه و همینطور برخی صفحات مربوط به دولت و عوامل اجرایی در استرالیا، فیسبوک اعلام کرد که این دسترسی را مجدداً به این ارگان ها خواهد داد و از این حالا به بعد کاربران می توانند در این کشور به صفحات خبری و سایر خبر صفحات ذکر شده دسترسی پیدا کنند.

در این مورد سخنگوی فیسبوک به یک منبع خبری اعلام نمود که مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک مجدداً تصمیمات جدیدی را گرفته است که بر اساس آن صفحات خبری و صفحات دولتی اجازه دسترسی را خواهند داشت. در این مورد معاون بخش خبری فیسبوک گفت که ما با دولت استرالیا به این توافق رسیده ایم که به ما اجازه می دهد که بتوانیم از نشر دهنده هایی که خود انتخاب می کنیم حمایت کنیم. ما قصد داریم که از نشر دهنده های کوچک و محلی حمایت کنیم.

تحریم فیسبوک در پاسخ به این قانون بود که شرکت‌های شرکت غول پیکر شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و گوگل را ملزم می دانست که برای نشر خبر های این کشور در این شبکه اجتماعی  سهمی را به عنوان مالیات بپردازند.

ولی ظاهراً بر اساس توافق انجام شده قرار بر این شده است که دولت استرالیا در ارتباط با فیسبوک استثنا قائل شود و بنا بر این اساس در فیسبوک نیز موافقت کرده است که با کلیه روزنامه‌نگاران محلی همکاری های مهم و همه جانبه ای را در جهت حمایت از آنها شروع کند.

اگر این لایحه قانونی شود فیسبوک و سایر شرکت های تکنولوژی دو ماه فرصت خواهند داشت تا هرگونه معامله مشخصی را قبل از آن که دولت بخواهد محدودیت های بیشتری را در این مورد به تصویب برساند برقرار کنند.

گوگل نیز به طور جداگانه اعلام نمود که به توافق‌هایی در این زمینه با برخی از منابع خبری محلی این کشور رسیده است.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *