فروش مک در کوارتر چهارم ۲۰۲۰ به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است

فروش مک در کوارتر چهارم ۲۰۲۰ به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است

بر اساس تحقیقات شرکت Gartner  فروش کامپیوتر های مک در سطح جهان در کوارتر چهارم ۲۰۲۰ به طور قابل ملاحظه‌ای  روند افزایشی را نشان می دهد. بر این اساس اپل در حدود ۶.۹ میلیون مک در این کوارتر فروخته است که این میزان ۵.۲۵ میلیون وسیله بیشتر از مقدار فروخته شده در سال قبل می باشد که نشان گر ۳۱ درصد رشد سالانه است.

اپل در طول این کوارتر رتبه چهارم سهم فروش جهانی کامپیوتر های PC را به دست آورد که در حدود ۸.۷ درصد رشد نشان می‌دهد که نسبت به سال قبل نشان گر ۳۱.۳ رشد سالانه می باشد. هم چنین دیگر برندهای شناخته شده فروشنده کامپیوتر و لپ تاپ شامل لنوو، Dell، ایسر و ایسوس رشد قابل ملاحظه‌ای را از لحاظ فروش در این کوارتر مشاهده نمودند

لنوو رتبه اول میزان فروش PC درصد جهان شناخته شد با تعداد ۲۱.۵ میلیون PC فروخته شده و بعد از آن HP با فروش ۱۵.۷ میلیون دستگاه  PC در مکان دوم قرار گرفت. البته HP تنها فروشنده ای می باشد که نسبت به کوارتر سال قبل خود اندکی کاهش فروش را نشان می دهد. Dell با فروش ۱۳.۲ میلیون دستگاه PC در مکان سوم قرار گرفت و Acer و ایسوس به ترتیب با فروش ۴.۷ و ۴.۶ میلیون وسیله PC توانستند مقام‌های بعدی را از آن خود کنند.

به طور کلی در مجموع در کوارتر چهارم  ۲۰۲۰  تعداد ۷۹  میلیون دستگاه ارسال شده است که معرف ۱۰.۷ درصد افزایش نسبت به کوارتر چهارم سال  ۲۰۱۹ می باشد. در ایالات متحده اپل با فروش ا ۲.۷ میلیون دستگاه رتبه چهارم را در میزان سهم فروش PC  به دست آورد که ۲ میلیون نسبت به سال قبل در همین کوارتر افزایش را نشان می‌دهد و معرف ۳۲ درصد رشد سالانه می‌باشد. HP، Dell، لنوو و مایکروسافت نیز در آمریکا رشد قابل ملاحظه‌ای را امسال از لحاظ فروش PC  کسب نمودند.

لازم به ذکر است داده های منتشر شده توسط شرکت گارنر تخمینی بوده و معرف دقیق فروش اپل یا دیگر فروشندگان نیست اما بر اساس سوابق گذشته این تخمین ها معمولاً چندان تفاوتی با فروش اصلی برندها نداشته است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *