فروش بالای آیفون ۱۲ می تواند تقاضا برای آیفون ۱۳ را تقویت کند

فروش بالای آیفون ۱۲ می تواند تقاضا برای آیفون ۱۳ را تقویت کند

تولید نسل مدل های آیفون ۱۲ هم چنان با شدت بالایی در حال انجام است و گزارشات شرکت Wedbush حاصل از چرخه تامین کننده ها ادعا می کند که اپل می تواند از افزایش فروش آیفون ۱۲ به نفع آیفون ۱۳ استفاده کند.

چرخه تولید محصولات اپل معمولاً با سفارش های بالا شروع می‌شود که تا بهار ادامه می یابد که این خود به دلیل افزایش میزان تقاضا در فصل های خرید تعطیلات سال نو می باشد. در پی سال نو چینی داده های حاصل از چرخه تامین کننده ها نشان می دهد که اپل هم چنان از لحاظ میزان سفارش و تولید در سطح بالایی قرار دارد و این خود باعث می شود که بتوان تقاضای بالای آیفون ۱۲ را یک سوپر سایکل نامید که می‌تواند همچنان رشد خود را تا بهار طی کند.

برای کوارتر مارس پیش بینی می شود که اپل حدود ۵۶ تا ۶۲ میلیون واحد آیفون را تولید خواهد کرد. اما تحلیل های قبلی مربوط به چرخه تامین کننده ها نشان می دهد که اپل چیزی ما بین ۶۰ تا ۷۰ میلیون واحد را در این دوره زمانی تولید خواهد کرد.

در کوارتر جون نیز به نظر می‌رسد که هم چنان میزان تولید محصولات اپل بدون تغییر باقی بماند و بر اساس پیش بینی ها اپل در حدود ۴۰ میلیون واحد را تولید خواهد نمود. بر اساس نظر یکی از تحلیل گران، اپل سالهاست که نتوانسته است چنین تقاضای بالایی را برای  محصولات خود تجربه کند. بر اساس نظر این تحلیل گر چنین موفقیتی را در سال ۲۰۱۴ فقط آیفون ۶ توانست برای اپل به همراه بیاورد.

اگرچه پیش بینی و انتظارات وال استریت حدوداً ۲۲۰ میلیون آیفون برای کل سال ۲۰۲۱ می باشد، اما موسسه تحلیل داده‌های Wedbush هنوز عقیده دارد که اپل حتی می‌تواند از این انتظار نیز بالاتر برود و تقاضای بالا برای آیفون ۱۲ نقش مهمی را در این مورد ایفا خواهد کرد.  

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *