فروشگاه های اپل استور در آینده با اعمال تدابیر امنیتی جدید از سرقت محصولات جلوگیری می کنند

فروشگاه های اپل استور در آینده با اعمال تدابیر امنیتی جدید از سرقت محصولات جلوگیری می کنند

اپل به دنبال اعمال تدابیر امنیتی جدیدی برای فروشگاه اپل استور می باشد که بر پایه آن قصد دارد که از سرقت های که عموماً در اپل استور اتفاق می افتد جلوگیری کند. در پتنت جدیدی که تحت عنوان سیستم ویترین امنیتی در اداره ثبت اختراعات و ابداعات در ایالات متحده به ثبت رسیده است و توسط منبع خبری Patently Apple برای اولین بار دیده شد اپل جزئیات جدیدی را در ارتباط با اعمال تغییرات در سیستم های مکانیکی برای امنیت بیشتر وسایلی مانند آیفون آیپد و اپل واچ در برابر سرقت در فروشگاه‌های اپل را آشکار نموده است.

این طرح به طور اساسی شامل تغییرات و اصلاحات در کلیه استند ها و صفحات ویترین و پایه های شیشه‌ای باشد که معمولاً بر روی میز های محصولات در فروشگاه‌های اپل قرار گرفته است. برخی از محصولات مانند آیفون بر روی صفحاتی بسته می‌شوند که متصل به کابلهای قابل طویل شدن ویژه ای هستند که وظیفه انتقال شارژ به محصول را به عهده دارند و به مشتری اجازه می‌دهند که بتواند محصول را از جای خود بردارد و امتحان کند.

مگنت های تعبیه شده در بخش بالای این صفحات متصل باعث می شود در هنگام بازگرداندن محصول به ویترین در محل خود محکم شود. برای آنکه  تدابیر امنیتی در ارتباط با این بست و استند های موجود در فروشگاه اپل استور با توجه به حفظ زیبایی افزایش یابد تا آنجا که ممکن است بست ها و استند ها که وسیله بر روی آن قرار می‌گیرد باید ناپیدا باشند. در این مورد  بسته ها باید از مقاومت و قدرت لازم برای امنیت بیشتر برخوردار باشند که این کار جداسازی محصول از هر یک از این کابل های ویژه نگهدارنده را مشکل تر می کند که باعث می شود سارقان نتوانند به آسانی محصول های ویترین را از جایشان کنده و به سرقت ببرند.

در این مورد باید گفت که در سال‌های اخیر شاهد دزدی ها و سرقت های زیادی از فروشگاه‌ های اپل استور بودیم که سارقان با از جا کندن محصولات ویترین در روی میز ها دست به فرار و سرقت می زنند. در این پتنت اشاره به این نشده که اپل می‌خواهد در تمام فروشگاه‌های خود از این تدابیر جدید استفاده کند اما به طور قطع از این گونه استراتژی ها به طور آزمایشی در برخی از فروشگاه‌های اپل استور استفاده کرده است. این در حالی است که یک آیفون پس از سرقت رفتن به طور خودکار در حالت گمشده یا Lost Mode قرار می گیرد  و به طور کلی غیر قابل  استفاده می شود.

فروشگاه های اپل استور در آینده با اعمال تدابیر امنیتی جدید از سرقت محصولات جلوگیری می کنند

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.