فرم تقاضای کار استیو جابز در یک مزایده به قیمت ۱۷۵ هزار دلار به فروش رفت

فرم تقاضای کار استیو جابز در یک مزایده به قیمت ۱۷۵ هزار دلار به فروش رفت

یکی از وسایل شخصی استیو جابز اخیرا به  مزایده گذاشته شد، آن چیزی نیست به جز فرم تقاضای کاری که در سال ۱۹۷۳ موسس اپل استیو جابز پر کرده بود.

این قطعه کاغذ به قیمت ۱۷۵ هزار دلار در یک مزایده فروخته شد و شامل اطلاعاتی بود که استیو جابز در در زمان تقاضای کار در سال ۱۹۷۳ برای استخدام در شرکت آتاری  آن را پر کرده بود. او در سال ۱۹۷۴ در شرکت آتاری کار خود را شروع نمود و در پی آن به همراه استیو وزنیاک در سال ۱۹۷۶ شرکت اپل را پایه‌گذاری کرد و سالها بعد آیفون را به بازار عرضه نمود.  

لازم به ذکر است که این فرم تقاضا به صورت نیمه پر بوده و برخی از سوالات و بخش های آن هنوز به طور کامل پر نشده و برخی به صورت خالی گذاشته شده است. برای مثال در بخشی که او قرار بوده است آدرس خود را به طور کامل قید کند، برخی از قسمت‌ها خالی گذاشته شده است. در جای دیگری استیو جابز عنوان های مهندس طراحی دیجیتال و مهندس تکنولوژی الکترونیک را به عنوان شغل های مورد علاقه اش در این فرم ذکر می کند.

همچنین در این فرم بخش هایی که در ارتباط با ذکر کردن شغل هایی که قبلا او در آن شرکت داشته خالی گذاشته است.  ولی ادعا می شود که او قبل از آن که این فرم را پر بکند با کامپیوتر و سایر سیستم های محاسباتی تجربیاتی را داشته است.

گفته می‌شود این فرم تقاضا از شرایط فیزیکی خوبی برخوردار است، در برخی از قسمت‌های آن لکه‌هایی به چشم می خورد و بخش بالایی آن اثرات به جا مانده از چسب های شیشه ای دیده می‌شود.

قرار است به زودی یکی دیگر لوازم شخصی استیو جابز به مزایده گذشته شود و انتظار می رود که مربوط به فرم تقاضای کار دیگری باشد که توسط او امضا شده است. این فرم نیز قرار است با قیمت گزافی به فروش برسد. در آخرین باری که این فرم به مزایده در سال ۲۰۱۸ گذاشته شد، بیش از ۱۷۵ هزار دلار قیمت گذاری شد. این مزایده قرار است که در تاریخ ۲۴ فوریه برگزار شده و تا ۲۴ مارس ادامه یابد.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *