فایرفاکس ۹۵ به‌روزرسانی‌های عمده‌ای را در زمینه امنیت عملکرد و کارایی برای کامپیوتر های مک منتشر نمود

فایرفاکس ۹۵ به‌روزرسانی‌های عمده‌ای را در زمینه امنیت عملکرد و کارایی برای کامپیوتر های مک منتشر نمود

شرکت موزیلا نسخه فایرفاکس ۹۵ را اخیراً منتشر نمود که شامل یک سیستم سندباکس امنیتی به نام RLBox می باشد.  علاوه بر آن بهبود رسانی هایی در زمینه کارایی و عملکرد این مرورگر در سیستم‌های مک با سیستم عامل macOS را به همراه دارد.

بر اساس نوشته که همراه با این بروز رسانی منتشر شده است و تکنولوژی جدید RLBox باعث می شود که مرورگر فایرفاکس در برابر هر گونه حمله های ویروسی و سایر دسترسی ها از اپلیکیشن های مختلف ایمنی بسیار بالاتری را ارائه کند. این سیستم که شامل یک ساختار چند لایه می باشد که  گونه‌ای دسترسی عوامل خارجی و سایر برنامه ها را به بخش های حیاتی وسیله مانند حافظه یک سیستم محدود کرده و بنابراین به گونه‌ای پتانسیل و احتمال هرگونه حمله ویروسی را بسیار پایین خواهد آورد.

از جمله تغییرات مهم دیگری که در فایرفاکس ۹۵ اعمال شده است می‌توان به کاهش میزان مصرف سی پی یو در سیستم‌های macOS در طی روند پردازش داده ها را نام برد که این باعث کاهش میزان مصرف باتری شده به خصوص در هنگامی که سیستم macOS در حال پردازش ویدیویی می باشد. این عمل به خصوص در هنگام استفاده از سایت‌ های استریمینگ مانند نتفیلیکس و آمازون کارآیی دارد.

علاوه بر این نسخه جدید فایرفاکس پردازش سریعتر محتوا را در هنگام وبگردی در اینترنت به همراه دارد که زمان اجرای برنامه هایی که توسط سیستم های کد نویسی جاوا اسکریپت نوشته شده اند را بسیار پایین تر می آورد . در نهایت موزیلا در این مورد بیان می‌کند که ویژگی انزوای سایت برای تمام کاربران فایرفاکس ۹۵ فعال می باشد که این ویژگی در حقیقت می تواند روند حمله های ویروسی در اینترنت را بسیار کاهش دهد. کاربران می‌توانند فایرفاکس ۹۵ برای سیستم های مک را از سایت موزیلا دانلود نمایند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.