فایرفاکس ۹۰ حمایت مستقیم از FTP را متوقف خواهد کرد

فایرفاکس ۹۰ حمایت مستقیم از FTP را متوقف خواهد کرد

بعد از آنکه مرورگر فایرفاکس انتقال فایل های FTP را متوقف نمود، حالا شرکت موزیلا تصمیم دارد که امسال با ارائه نسخه جدید ۹۰ به طور کامل این ویژگی را بردارد.

مرورگر فایرفاکس که اخیراً نسخه سازگار با چیپ های اپل سیلیکون را نیز منتشر نمود، در آخرین بروزرسانی خود ویژگی انتقال فایل ها از طریق FTP را که تا به حال به عنوان یکی از ویژگی ها توسط این مرورگر انجام می‌گرفت را بر خواهد داشت. این ویژگی که به طور آزمایشی در نسخه های بتا برداشته شد قرار است که با معرفی نسخه کامل به طور کامل برداشته شود.

بنابراین توسعه دهندگان دیگر قادر نخواهند بود که با استفاده از این مرورگر انتقال فایل ها از طریق FTP اقدام کنند، اما این شرکت در بیانیه اعلام می دارد که همچنان کاربران قادر خواهند بود با استفاده از به کارگیری افزونه های FTP ترد پارتی از این ویژگی در صورت غیر مستقیم استفاده کنند.

در حال حاضر آخرین نسخه مرورگر فایرفاکس که نسخه ۸۷ نام دارد از طریق این سایت قابل دانلود است. اما هنوز هیچ گونه تاریخی برای رونمایی و انتشار فایرفاکس ۸۹ و ۹۰ داده نشده است. مطابق با اعلام قبلی شرکت فایرفاکس نسخه فایرفاکس ۸۸ از روز دوشنبه ۱۹ آوریل در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

به نظر می‌رسد که فایرفاکس برای هرچه سریع تر کردن مرورگر خود در حال کاهش حمایت از قابلیت های مختلف می باشد تا بتواند در صحنه رقابت مرورگرها با استفاده از عامل سرعت که یکی از مهم‌ترین فاکتور ها برای انتخاب کاربران می باشد، پیروز واقع شود. از این قرار است که این شرکت مرورگر فایرفاکس را که قبل از این دارای توانایی ها و قابلیت های بسیار زیادی برای توسعه گر ها و توسعه دهندگان بود را بیشتر برای کاربران عادی بهبود رسانی خواهد کرد.توسعه دهندگان نیز می توانند برای استفاده بیشتر از قابلیت های اضافی این مرورگر به افزونه های مختلف موجود در مارکت این مرورگر مراجعه کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *