فاکسکان کارخانه مونتاژ کننده محصولات اپل در حال سرمایه‌گذاری برای تولید اتومبیل های برقی

فاکسکان کارخانه مونتاژ کننده محصولات اپل در حال سرمایه‌گذاری برای تولید اتومبیل های برقی

 فاکسکان که یکی از تامین کننده های اصلی اپل می باشد اخیرا با یک شرکت استارت آپ تولید اتومبیل های الکتریکی به نام Byton قراردادی را امضا کرده است که بر اساس آن قرار است در سال ۲۰۲۲ اولین ماشین برقی خود را از طریق این کارخانه به بازار ارائه کند.

فاکسکان در حال سرمایه‌ گذاری در حدود ۲۰۰ میلیون دلار در این زمینه می باشد. بر اساس گزارش بلومبرگ هر دوی این کمپانی ها قصد دارند که تولید وسیله نقلیه الکتریکی  شرکت Byton به نام M-Byte را سه ماهه اول ۲۰۲۲ به تولید انبوه برسانند. البته بر اساس قرارداد شرکت بایتون با فاکس‌کان قرار بوده است که این شرکت تا سال ۲۰۲۰ تا سال ۲۰۲۰ اتومبیل برقی M-Byte را برای مشتریان آماده نمایند.

شراکت میان این دو کمپانی از طرفی بیان گر تمایل بسیار زیاد شرکت فاکسکان در زمینه سرمایه‌گذاری در بازار تولید وسیله های نقلی برقی می باشد. این مطلب از آنجا مهم است که  این کارخانه تایوانی در حال حاضر بزرگترین شریک اپل در زمینه مونتاژ قطعات این شرکت می باشد که. سال‌های زیادی است وظیفه تولید آیفون و سایر پرداخت فرآورده ها و محصولات اپل به عهده دارد.

از طرفی خود شرکت اپل نیز بر اساس گزارشات در حال کار و توسعه و ساخت وسیله نقلیه برقی خود می باشد. شایعات مربوط به تولید اپل کار یا وسیله نقلیه خودکار اپل به ۲۰۱۴ برمی‌گردد. از آن موقع تا به حال اپل تحت یک پروژه به نام پروژه تایتان درحال ساخت و توسعه تکنولوژی ساخت وسیله نقلیه خود می باشد و گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که وسیله نقلیه اپل ممکن است در دهه ۲۰۲۰ به بازار عرضه شود.

گزارشی که در ماه دسامبر ۲۰۲۰ منتشر شد نشان می دهد که اپل قصد تولید وسیله نقلیه برقی خود را دارد که قرار است  همراه با نوعی تکنولوژی باتری بسیار پیشرفته و کارآمد در سال ۲۰۲۴ به بازار آید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *