فاکسکان کارخانه آیفون سازی تولید خود را در شنزن دوباره از سر گرفت

فاکسکان کارخانه آیفون سازی تولید خود را در شنزن دوباره از سر گرفت

کارخانه اصلی مونتاژ کننده آیفون فاکسکان امروز اعلام نمود که تولید خود را پس از یک دوره تعطیلی به دلیل شروع مجدد کووید دوباره از سر گرفته است. این شرکت تایوانی به رویترز اعلام نمود که تولیدات خود را در کمپ شنزن بعد از آنکه از دولت اجازه لازم برای کار مجدد را گرفته شروع کرده است.  این بدان دلیل است که در چین به دلیل اعمال سیستم های جدید مدیریتی که کنترل شیوع بیماری کنترل می کند روند تولید محدودیت‌هایی را تجربه کرده است. از چنین سیستمی در هنگام برگزاری المپیک زمستانه پکن نیز استفاده شد که در آن کلیه عوامل پرسنل که در مراسم شرکت می‌کردند به طور کامل از عموم مردم جدا سازی‌ شدند.

شرکت فاکسکان در روز چهارشنبه اعلام نمود که سال ۲۰۲۲ از بابت تهیه مواد اولیه و قطعات لازم بسیار چالش برانگیز خواهد بود و برای امسال پیش بینی می کنند که درآمد این شرکت ۳ درصد سقوط کند که اولین کاهش میزان درآمد این شرکت در طی ۶ سال اخیر باشد. دلیل آن کمبود شدید چیپ های لازم در تولید گوشی های همراه می باشد که به دلیل شرایط بهداشتی اخیر در برخی حالات باعث توقف تولید می شود. اپل می گوید که کمبود چیپ در کوارتر آخر ۲۰۲۱ برای این شرکت ۶ میلیارد دلار افزایش هزینه در برداشته است.

اما این شرکت پیش بینی می کند که هم چنان روند تولید را علی‌رغم وجود کمبود های موجود افزایش دهد. علاوه بر این شرکت فاکسکان هشدار می دهد کمبود چیپ گسترش خواهد یافت و می تواند اثراتش را در نیمه دوم ۲۰۲۲ نشان دهد که به دلیل وجود تقاضای بسیار بالا برای گوشی های همراه قیمت این وسیله ها را نیز با افزایش همراه خواهد کرد.‌

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.