عوامل اجرایی هیوندای از طرف بازرسان بورس سهام بر سر اطلاعات اپل کار بازجویی می‌شوند

عوامل اجرایی هیوندای از طرف بازرسان بورس سهام بر سر اطلاعات اپل کار بازجویی می‌شوند

عوامل اجرایی کره جنوبی در حال بررسی این واقعیت هستند که آیا هیوندای با قصد قبلی از بورس سهام خود سود جسته است یا نه. گفته می شود سهام این شرکت در فاصله زمانی که  اعلام کرد با اپل برای تولید اپل کار در حال مذاکره است و سپس زمانی که این شرکت آشکار ساخت که مذاکرات به جایی نرسیده است  ۲۱ درصد افزایش یافت. 

در حال حاضر ماموران بورس سهام کره جنوبی در حال بازجویی و بررسی این هستند که آیا این شرکت اتومبیل سازی در طول این زمان قصد هر گونه سوء استفاده از این عمل را داشته است. بر اساس گزارش رویترز رئیس بخش مالی  کره جنوبی به کمیته پارلمانی گفته است که تحقیقات و بازجویی‌ها از هفته بعد آغاز خواهند نمود. بر اساس گفته سخنگوی این هیئت تحقیق، بازبینی هایی برای بررسی این که آیا شرکت هیوندای هرگونه قصد سودجویی از اعلام این خبر ها داشته است را در دست اقدام دارد.

طول زمان این بازبینی ها بستگی به نوع این پرونده متفاوت است و هیئت بررسی در نهایت نتیجه کار خود را بزودی به انتشار خواهد گذاشت. بر این اساس رویتر تخمین می زند که گروهی از عوامل اجرایی هیوندای در حدود ۳۴۰۰ سهم را به ارزش ۷۵۳ هزار دلار را در طی این مدت در بورس سهام این شرکت معامله کرده اند.

گفته می شود یکی از دلایلی که صحبت میان اپل و هیوندای به پایان رسید و به جایی ختم نشد آن بود که این شرکت خبر مذاکرات با اپل را به صورت عمومی اعلام کرد و این همان چیزی بود که اپل از آن راضی و خشنود بود.

بر این اساس هیوندای و شریک خود کیا همینطور به صورت عمومی اعلام کردند که همه کارکنان این شرکت ها بر سر کار با اپل با هم اتفاق نظر ندارند و از این بابت دچار نگرانی هستند. در گزارشی جداگانه تحلیل‌گران نیز ادعا کردند که اپل در همان زمان با چند شرکت دیگر نیز در حال مذاکره بوده است.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *