عملکرد بالای دوربین آیفون ۱۲ پرو  در نور کم مربوط به رنج وسیع ‌تر ایزو ISO و دیافراگم می باشد.

عملکرد بالای دوربین آیفون ۱۲ پرو  در نور کم مربوط به رنج وسیع ‌تر ایزو ISO و دیافراگم می باشد.

  لنزهای واید انگل آیفون ۱۲ پرو عملکرد فتوگرافی در نور پایین را برای این وسیله بهبود بخشیده است و این بهبود رسانی تا حد زیادی مربوط به بهینه سازی در ویژگی ISO و دیافراگم بازتر می باشد. در طی مراسم آیفون اپل در ۱۳ اکتبراین شرکت  زمان زیادی را برای توضیح دادن قابلیت های دوربین ۱۲ مگاپیکسلی آیفون که در قسمت پشتی تمام مدل ها قرار دارد صرف نمود.

در این مراسم اپل توضیح داد که لنزهای جدید دارای دیافراگم بازتر تا حد ۲۷ درصد می باشد. به کمک اپلیکیشن  هالیده  halide جزئیات بیشتر در مورد دوربین آیفون ۱۲ پرو قابل بررسی است و می تواند تغییراتی را که عکاسان  از مدل جدید آیفون ۱۲ پروانتظار دارند را نشان دهد.  یکی از کاربران  با استفاده از اپلیکیشن مذکور نشان می‌دهد که  هر سه لنز پشتی آیفون ۱۲ از وضوح یکسان  ۱۲ مگاپیکسلی برخوردار هستند. 

همینطور اشاره می کند که این دوربین های جدید قادر است عکس هایی با وضوح پیکسل ۴۰۳۲ در ۳۰۲۴ را ارائه نمایند. تفاوت اصلی ارائه شده در میزان بزرگی دیافراگم در لنزهای واید انگل  از فاصله  کانونی  ۱.۸ به ۱.۶ ارتقا یافته است و این بدان معنی است که مدل جدید آیفون ۱۲ پرو به نور بیشتری اجازه ورود می دهد تا  حسگر برسد. 

همینطور لنزهای تله فتو و اولترا واید دارای دیافراگم ۲ و ۲.۴ می باشند. همینطور تفاوتی در میزان ISO دوربین واید در بازه ۳۳ تا  ۵۸۰۸  وجود دارد در حالی که بازه های لنزهای مختلف تله فوتو از لحاظ ISO بین ۲۳ تا ۲۲۰۸ می باشد علاوه بر این برای لنز های اولترا واید میزان بازه ISO از ۲۴ تا  ۲۳۰۴ می باشد. تمام این بازه ها بیشتر از آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ پرو می باشد که معنی عملکرد بهتر دوربین در شرایط نوری متفاوت است.

‏ISO مرجعی است که در عکاسی بسیار به کار می آید با داشتن ISO مختلف می توان میزان حساسیت فیلم را نسبت به نور کم افزایش داد. با استفاده از دوربین های دیجیتال این حساسیت به جای فیلم به حسگر مربوط می شود. میزان ISO  هر چه قدر دامنه وسیع‌ تری را شامل شود می‌تواند روشنی تصاویر حاصله از عکسبرداری را بهبود بخشد.

منبع

1 نظر در مورد “عملکرد بالای دوربین آیفون ۱۲ پرو  در نور کم مربوط به رنج وسیع ‌تر ایزو ISO و دیافراگم می باشد.

  1. اشتراک ها: تغییرات جدید اپل در نحوه خدمات فروش در فروشگاه آنلاین اپل استور و در فروشگاه های تک فروشی | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.