طریقه ریست مک بوک از طریق  NVRAM، PRAM و SMC  

طریقه ریست مک بوک از طریق  NVRAM، PRAM و SMC  

NVRAM بخش کوچکی است حافظه بوده که مک بوک شما برای ذخیره برخی اطلاعات مربوط به بخش تنظیمات و دسترسی سریع به آنها ذخیره می کند. PRAM نیز اطلاعات مشابهی را ذخیره نموده و مراحل ریست کردن برای هر دو نوع حافظه  NVRAM یا PRAM یکسان می باشد.

 تنظیماتی که در حافظه NVRAM ذخیره می‌شود شامل بخش‌های مربوط به تنظیم شدت صدا، رزولوشن صفحه نمایش، انتخاب های مربوط به ریست استارتاپ، زمان محلی می باشد. اگر در هر یک از این بخش ها دچار مشکل شدید با استفاده از ریست کردن ارائه شده در بخش زیر می توانید سیستم خود را دوباره به حالت فعال در آورید.

همین طور اگر در هنگام  بروز رسانی سیستم خود به نرم‌افزار جدید، سیستم شما به حالت فریز یا غیرفعال درآمد ممکن است ارائه و انجام یکی از طریقه های ریست کردن سیستم در زیر بتواند مشکل شما را حل نماید.

ریست مک بوک از طریق  NVRAM یا PRAM

  1. مک خود را خاموش نموده و سپس آن را روشن نمایید و به سرعت چهار کلید Option، Command، P و R را با همدیگر فشار داده و نگهدارید.
  2. بعد از گذشت ۲۰ ثانیه می توانید کلید ها را آزاد کنید.
  3. سپس متوجه خواهید شد که مک شما ری استارت می شود

ریست مک بوک از طریق SMC  

  1. کامپیوتر مک خود را خاموش کنید
  2. بر روی کیبورد سه کلید Control، Option (دست چپ کیبورد) و Shift (دست راست کیبورد) را با همدیگر فشار داده و به مدت ۷ ثانیه نگه دارید.
  3. سپس دکمه پاور را نیز فشار داده و در همان حال نگه دارید در این حالت اگر مک شما روشن باشد در حالی که شما این کلیدها را نگه داشته اید خاموش می شود.
  4. سپس دوباره این چهار کلید را برای ۷ ثانیه دیگر فشار داده و نگه دارید و سپس آن را آنها را آزاد کنید.
  5. چند ثانیه صبر کنید و سپس دکمه پاور را نیز فشار داهید.
  6. سپس مشاهده می کنید مک شما روشن می شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *