طرح شماتیک به سرقت رفته از قصد اپل برای اضافه نمودن پورت های بیشتر و برداشتن تاچ بار در مک بوک های آینده می گوید

طرح شماتیک به سرقت رفته از قصد اپل برای اضافه نمودن پورت های بیشتر و برداشتن تاچ بار در مک بوک های آینده می گوید

بر اساس طرح شماتیک به سرقت رفته از یکی از تامین کننده های اپل به نام Quanta Computer مشخص می‌شود که اپل برای نسل بعدی مک بوک های خود که قرار است در ۲۰۲۱ بازار بیاید به طور واضح قصد دارد که پورت های بیشتری را اضافه نموده و همین طور قابلیت شارژ  MagSafe را نیز به طور مجدد به آن بازگرداند.

این طرح شماتیک توسط سایت مکرومرز نشت آن مشاهده گردید که جزئیاتی از قبیل بخش‌های داخلی لاجیک برد و بخش‌های داخلی مربوط به مک‌بوک‌پرو را مشخص می سازد. در سمت راست این دستگاه به طور واضح یک پورت hdmi دیده می‌شود که در کنار آن پورت USB-C/Thunderbolt قرار گرفته و در مجاورت آن نیز کارتخوان SD Card دیده می شود.

در بخش سمت چپ این دستگاه دو پورت USB-C/Thunderbolt port دیده می‌شود و همین طور یک اسلات برای شارژ از طریق ماگسیف. از این لحاظ این دستگاه به جای چهار پورتی که در امروز مک‌بوک پروهای کنونی می بینیم دارای مجموعاً سه پورت USB-C/Thunderbolt port خواهد بود.

شایعات حاصل از تحلیل کارشناس اپل مینگ چیکو و همینطور گزارشات بلومبرگ قبل از این گفته بودند که تمام این پورت ها قرار است در ۲۰۲۱ در های جدید اضافه شود، اما این طرح های شماتیک تایید می‌کند که یک پورت جدید نیز قرار است که به مجموعه آنچه شایعات گفته‌اند نیز اضافه شود. این اطلاعات همینطور توسط سایت ۹to5Mac نیز منتشر شد که از طریق نشت دهنده دیگری به اشتراک گذاشته شده است. در این طرح های شماتیک که از یکی از تامین کننده های اپل به سرقت رفته، علاوه بر طراحی لاجیک برد، اسناد و مدارک مربوط به این طرح های شماتیک و مشخصات بسیار حرفه‌ای و فنی در ارتباط با قطعات مک بوک ذکر شده است.

نکته جالب اینجاست که نشت دهنده این تصاویر اپل را تهدید کرده است که باید مقداری را به او بپردازد و گرنه طرح‌های دیگری برای فاش کردن دارد. هنوز اپل در این مورد اظهار نظری نکرده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.