طرح اولیه عینک اپل پیشنهاد می کند هر سطحی در دنیای خارج می تواند به عنوان یک عنصر لمسی مجازی تلقی شود

طرح اولیه عینک اپل پیشنهاد می کند هر سطحی در دنیای خارج می تواند به عنوان یک عنصر لمسی مجازی تلقی شود

شواهد رو به افزایشی اکنون نشان می دهند که اپل واقعا در حال ساخت هدست های AR/VR است تا آنها را به زودی به بازار روانه کند. اولین گزارش ها حاکی از آماده شدن این عینک ها تا پایان سال۲۰۲۰ بود اما گزارش های اخیر حاکی از به بازار آمدن این هدست ها تا ۲۰۲۱ یا حتی ۲۰۲۲ است.

اما آنچه هنوز مشخص نیست این است که این عینک ها چه ویژگی ها و قابلیت هایی به همراه دارند. گزارشات حاکی از اطلاعات ضد و نقیضی هستند بعضی از آنها عقیده دارند این هدست ها ویژگی های بسیار متنوعی را ارائه می کنند و برخی دیگر به آنها به عنوان یک لوازم جانبی ساده محصولات اپل یاد می‌کنند.

به عنوان مثال در سند ثبت ابداعی که اپل در ۲۰۱۶ منتشر کرده است به این ایده اشاره می کند که چطور شخصی که عینک اپل بر چشم دارد می تواند با دنیای اطراف به صورت مجازی/ حقیقی ارتباط بر قرار کند و چطور با نگاه کردن و لمس کردن هر شئی واقعی در دنیای اطراف می توان  با آن ارتباط مجازی برقرار نمود.

در این مورد اپل اضافه می کند وقتی شخصی با آیفون یا آیپد خود توسط تکنولوژی AR ارتباط برقرار می کند می تواند با تنها لمس کردن صفحه نمایش می تواند با اشیاء موجود در دنیای اطراف به صورت گرافیکی و با انتخاب گزینه های مختلف ارتباط برقرار کند.  در صورتی که با داشتن یکی از این عینک های اپل می شود همان دستورات را  با نگاه کردن و لمس کردن واقعی آن ها آنها اعمال نمود.

اپل در ادامه  توضیح می دهد برای ارتباط با اشیای دنیای اطراف از طریق لمس صفحه نمایش می شود از حس گر های مادون قرمز که به حرارت حساس می باشند استفاده کرد. اما آنچه هنوز مشخص این است که اپل تا چه حد به این تکنولوژی ها نزدیک شده و در آن موفقیت کسب نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *