بر اساس گزارشات اپل  قصد دارد از صفحه نمایش های سونی برای هدست های اپل گلس در سال ۲۰۲۲ استفاده نمایند.

بر اساس گزارشات اپل  قصد دارد از صفحه نمایش های سونی برای هدست های اپل گلس در سال ۲۰۲۲ استفاده نمایند.

 بر اساس منابع موجود از سونی خواسته است صفحه نمایش های میکرو اولد را برای اپل گلس  که قرار است  در نیمه اول سال ۲۰۲۲ رونمایی شوند را تامین نماید.  رس یانگ  پایه گذار و مدیر عامل چرخه تولید صفحه های نمایش ادعا می کند که چندین منبع به او گفته‌ اند اپل قصد دارد از صفحه های نمایش سونی برای اپل گلس های AR/VR خود استفاده نماید.

صفحه های درخواست شده در پنل های میکرو اولد microOLED نیم اینچی هستند که از رزولوشن ۹۶۰×۱۲۸۰  برخوردار می باشند. Nikkan Kogyo  چندی پیش نیز نشان داد که  سونی قرار است دوباره با اپل در چرخه تولید محصولات این شرکت همکاری نماید. سونی دارای تجربه ساخت صفحه های نمایش بسیار کوچک برای هدست هایی نظیر هدست های پلی استیشن وی آر و وسیله ای به نام  نشانگر سه بعدی شخصی می باشد. نشانگر سه بعدی شخصی در حقیقت دارای صفحه نمایش اولد برای نشان دادن محتوا مشابه با آنچه که قرار است در اپل گلس مورد استفاده قرار گیرد می باشد.

 وب سایت سونی نیز به تشریح این صفحه های نمایش میکرو اولد  مشابه با آنچه که اعلام داشته است می پردازد. این صفحه نمایش دارای شماره مدل ECX337A  بوده و از نسبت کنتراست یک به صد هزار برخوردار است. سونی در وب سایت خود نیز بیان می دارد که این محصول مناسب برای استفاده در هدست های AR/VR می باشد.

یانگ در گذشته در مورد اپل پیش‌بینی‌هایی را اعلام کرده بود و  به درستی بیان داشت که آیفون ۱۲ به دلیل برخی مشکلات در چرخه تولید دارای صفحه نمایش ۱۲۰ هرتز نخواهد بود. اما دلیلی که او برای این امر ذکر کرده بود با بقیه منابع تفاوت‌هایی داشت. برخلاف ادعای یانگ، منابع دیگر وجود برخی مشکلات در طول عمر باتری را دلیل اصلی فقدان این ویژگی در آیفون ۱۲ ذکر کرده بودند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *