شکایت نامه جدیدی ادعا می‌کند که آیفون و سایر وسیله های اپل برخی از پتنت های ارتباطی وایرلس را نقض کردند

شکایت نامه جدیدی ادعا می‌کند که آیفون و سایر وسیله های اپل برخی از پتنت های ارتباطی وایرلس را نقض کردند

اپل اخیرا با شکایت جدیدی روبرو شده است که تمام وسیله های این شرکت را که قابلیت وای فای و سلولار را حمایت می‌کنند را تحت تاثیر قرار می دهد. زیرا که این پتنت در ارتباط با نقض یکی از قسمت های ارتباطی وایرلس می باشد.

این شکایت نامه در دادگاه ایالتی آمریکا واقع در منطقه تگزاس تنظیم شده است و ادعا می کند که محصولات اپل مانند آیفون و آیپد در ۱۳ مورد پتنت هایی را که مربوط به سیستم ارتباطی وایرلس می باشد را نقض نموده اند. در این مورد باید گفت که تمام این پتنت ها از مشخصات و خصوصیات یکسانی برخوردارند و برخی از آنها نیز پتنت های مربوط می شوند که در سال ۱۹۹۹ به تصویب رسیده‌اند.

این پتنت ها سیستمهای ارتباطی وایرلس و وسایلی که قابلیت حمایت از این سیستم های ارتباطی را دارند شامل می‌شوند. وسیله هایی با قابلیت عوض کردن شبکه های مختلف وایرلس و همین طور وسیله هایی که به یک سرور برای تقویت ارتباطی متصل می شوند نیز در پوشش این قرار می گیرند.

این پرونده به طور کلی وسیله های اپل مانند آیفون، آیپد و اپل واچ را در بر می‌گیرد و بالاخص در آن محصولاتی مانند آیفون ۵ اس تا مدلهای جدید آیپد پرو نیز ذکر شدند. این شکایت نامه همچنین برخی از ویژگی های تکنولوژی وایرلس را در اپل  مانند تکنولوژی های MPTCP و MIMO شامل میشود. اولین تکنولوژی به وسیله اجازه می دهد که استفاده از شبکه‌های سلولار و با ایفای را به صورت خودکار حمایت کنند و سیستم دوم از سیستمهای چند آنتن استفاده می‌کند تا بتواند قابلیت و عملکرد وایرلس را تقویت کند.

این شکایت ادعا می‌کند که اپل با آگاهی از وجود ۸ عدد از این پتنت ها از آنها به صورت غیرقانونی استفاده کرده است. شرکت مدعی و شاکی تقاضای دادرسی و همینطور ادعای خسارت از اپل در طول  سال‌های استفاده از این تکنولوژی ها را نموده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.