شورش کارگران در کارخانه آیفون  Wistron در هند بر سر دستمزد ناکافی

شورش کارگران در کارخانه آیفون  Wistron در هند بر سر دستمزد ناکافی

کارکنان کارخانه تولیدی آیفون در هندوستان در این هفته بر سر عدم پرداخت دستمزد کافی دست به شورش و خشونت زدند.  این در حالی بود که شرکت Wistron یکی از شرکای هندی اپل در تولید آیفون های ۱۲ قول پرداخت حقوق به موقع را داده بود.

بر اساس گزارش های منتشر شده، شیفت شب جمعه در کارخانه تولیدی ناروتو ساکورا که به وسیله شرکت Wistron رهبری می‌شود شاهد خشونت و نارضایتی از جانب کارگران به خاطر عدم دستمزد آنها بود.

بیش از  ۲۰۰۰  کارمند این کارخانه به علت نارضایتی شروع به تخریب اموال کارخانه  نظیر مبلمان و همین طور  دستگاه های مربوط به مونتاژ آیفون ها پرداختند و برخی وسایل نقلیه در محل مورد نظر را نیز به آتش کشیدند. همین طور برخی عوامل اجرایی پلیس نیز  به وسیله عده ای کارکنان ناراضی با شیشه های شکسته و قطعات در های شکسته  آسیب دیدند.

منابع موجود اعلام می‌کنند که این نارضایتی ها و ناآرامی ها به طور ویژه به دلیل عدم پرداخت کافی حقوق آنها بوده است که در زمان قرارداد و پیوستن به کمپانی به آنها قول پرداخت به موقع به آنها داده شده بود.

به عنوان مثال یکی از افراد عضو این کارخانه که فارغ التحصیل مهندسی بود از طرف این شرکت قول پرداخت حقوق ماهانه  ۲۱۰۰۰  روپیه معادل ۲۸۵ دلار در ماه داده شده بود اما به جای آن ۱۵ هزار روپیه یعنی ۲۱۷ دلار در ماه اول  به او پرداخت نمودند و سپس  در سه ماه آخر به او فقط ۱۲ هزار روپیه معادل ۱۶۳ دلار است را داده بودند.

کارمند دیگری که تجربه بسیار بدتر را در این مورد گذرانده بود مهندس تازه فارغ التحصیل شده ای است که از مقدار تعیین ۲۱۰۰۰  روپیه فقط  ۸ هزار روپیه دریافت کرده بود و برخی نیز ادعا نمودند فقط به آنها ۵۰۰ روپیه معادل ۶.۷ دلار به عنوان حقوق پرداخت شده است. لازم به ذکر است که هنوز از طرف شرکت ویسترون در این موردنظری داده نشده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.