شواهد نشان می دهد که اپل در حال آماده سازی برای جانشینی سرچ گوگل می باشد

شواهد نشان می دهد که اپل در حال آماده سازی برای جانشینی سرچ گوگل می باشد

گزارشات حاصل از منابع صنعتی حاکی از آن هستند که اپل در حال حاضر در تلاش برای توسعه موتور سرچ ساخت خود است و هم چنین تغییرات انجام شده در بخش سرچ iOS 14 همگی نشان از این واقعیت می‌باشند که اپل در حال کار بر روی جانشین نمودن موتور سرچ گوگل در محصولات خود می باشد. همان طور که می دانیم گوگل برای آنکه گزینه اول در سرچ تمام محصولات اپل باشد مبلغ قابل توجهی را به اپل هر ساله می پردازد. به نظر می رسد که شواهد جدید نشان می‌دهند که دیگر اپل تصمیم دارد موتور سرچ خود را جایگزین آن نماید.

 بر اساس گزارش فایننشیال تایمز، منابع ناشناس در صنعت تکنولوژی می گویند که اپل در حال جایگزینی موتور سرچ گوگل می باشد. این در حالی است که چندی قبل اپل کار مشابهی را در ارتباط با  اپل مپس Maps انجام داد و آن را جایگزین گوگل Maps نمود. جدای از این ادعا  اپل با رونمایی مشخصات جدید iOS 14 و نحوه جدید جستجو کلمات در بخش‌های مختلف این سیستم عامل نشان داد که می‌خواهد راه خود را از گوگل در این زمینه جدا کند. به این صورت که درiOS 14  با تایپ کلمات جستجو، نتایج مورد نظر اپل روی صفحه ظاهر می شود.

این مطلب به وسیله اپل اینسایدر برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ تشخیص داده شد و این وقتی بود که iOS 14  و iOS 13  از لحاظ نتایج جستجو با همدیگر مورد مقایسه قرار گرفتند. این مقایسه نشان داد که نتایج سرچ در نسخه جدیدتر تا چه حد با آنچه که از سرچ گوگل به دست می آید متفاوت می باشد. همین طور فایننشال تایمز به این واقعیت اشاره می کند که معاون بخش هوش مصنوعی اپل John Giannandrea  دو سال پیش از گوگل جدا شد و به اپل تغییر مکان داد که این می تواند خودشاهد دیگری بر تلاش اپل برای توسعه موتور ویژه خود باشد.

بر اساس گزارشات، اپل  توسه اپل maps را به صورت مرحله ای و تدریجی انجام داد چرا که گوگل از اضافه نمودن بخش موقعیت یابی در اپلیکیشن iOS  گوگل خودداری نمود، در صورتی که این ویژگی از قبل روی آندروید اضافه شده بود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *