شواهد بیشتری برای ساخت آیفون های آینده بدون سیم کارت های فیزیکی منتشر شد

شواهد بیشتری برای ساخت آیفون های آینده بدون سیم کارت های فیزیکی منتشر شد

اوایل این هفته یک شایعه از وب سایت برزیلی به نام Blog do iPhone منتشر شد که ادعا می‌کرد اپل قصد دارد مدل های آیفون ۱۵ پرو را بدون اسلات سیم کارت فیزیکی به بازار ارائه کند و قرار است تا سپتامبر ۲۰۲۲ این وسیله آماده بازار ارائه شود.

از طرف دیگر اخیراً یکی از منابعی که نخواست نممش فاش شود به مکرومرز اعلام نمود که اپل بیشتر شکت‌های مخابراتی آمریکا را مطلع ساخته است که خودشان را برای گوشی های همراهی که فقط از سیم کارت‌های الکترونیک یا eSIM را حمایت می‌کند تا سپتامبر ۲۰۲۲ آماده کنند. این منبع همچنین مدارک بسیار معتبری را همراه با زمانبندی در مورد این ادعای اش ارائه کرده است. اگر چه در این مدارک به نام اپل و آیفون اشاره ای نشده است.

به عنوان بخشی از روند تغییر و توسعه شرکت‌های مخابراتی آمریکا گزینه سیم کارت های دیجیتال را  برخی از مدل های آیفون ۱۳ که فاقد اسلات سیم کارت نانو هستند برای کوارتر دوم ۲۰۲۲  فعال خواهد نمود.  مدل های آیفون ۱۳ که در فروشگاه‌ های اپل استور فروخته می‌شود و یا به صورت آنلاین از سایت اپل سفارش داده می شود در حال حاضر فاقد سیم کارت نانو در جعبه می باشند. بنابراین کاربران می‌توانند در صورتی که شرکت‌ های مخابراتی این گزینه را فعال کنند از طریق سیم کارت های الکترونیکی یا eSIM با آیفون خود ارتباط برقرار کنند و از آن طریق به شبکه وای فای وصل شوند.

با توجه به اینکه مهلت تعیین شده تا سپتامبر ۲۰۲۲ می باشد احتمال آن وجود دارد که اپل بخواهد اسلات سیم کارت های فیزیکی را برای برخی از مدل های آیفون ۱۴ به طور کامل بر دارد. اما برخی شایعات دیگر احتمال می دهند که اپل بخواهد برای مدل‌ های آیفون ۱۳ این طرح را عملی کند. در هر حال هنوز هیچ کدام از این ها شایعات به طور کامل تایید نشده است. در حقیقت سیم کارت‌های الکترونیک یا eSIM به کاربر اجازه می دهد تا بتوانند بدون احتیاج به سیم کارت های فیزیکی نانو از طریق پلن های سلولار با شبکه مخابراتی ارتباط برقرار کنند. اما باید گفت که این تکنولوژی هنوز در همه کشورهای جهان وجود ندارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.