شما ممکن است قادر باشید که اپل واچ های آینده را با فوت خود کنترل کنید

شما ممکن است قادر باشید که اپل واچ های آینده را با فوت خود کنترل کنید

اپل در حال بررسی و تحقیق بر روی سیستمی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند اپل واچ آیفون و یا دیگر وسیله های خود را به کمک دمیدن در آن کنترل کنند. در پتنتی که در روز سه‌شنبه در اداره ثبت اختراعات آمریکا به ثبت رسید، اپل در مورد سیستمی صحبت می کند که تحت عنوان” رویدادهای متاثر از دمیدن” نام گرفته است.

در این حالت اپل توضیح می‌دهد که در این سیستم این است کاربر با دمیدن باعث شروع  تحریک و انجام فعالیت ها و عملکردهای مختلف در سیستم می شود.

در نگاه اول این ایده عجیب و غریب به نظر می‌رسد، اما در این مورد اپل با توضیحاتی سعی دارد که آن را با موارد استفاده از آن را توضیح دهد. او در این مورد می‌گوید که وسایل الکترونیکی قابل حمل اغلب احتیاج‌ به تست کاربر برای نگه داشتن دارند یا حتی احتیاج است که آنها را به طریقی در روی بدن نصب کرد. دست دوم کاربر معمولاً در تماس با وسیله قرار گرفته و شروع به کنترل آن می کند.

بنابراین وقتی که کاربر نمی تواند به طور مستقیم با یک وسیله الکترونیکی ارتباط برقرار بکند کاملا مشخص است که میزان تجربه و عملکرد نهایی کاربر آن طور که باید رضایت بخش نیست و شاید تا حد زیادی عملکرد کاربر کاهش می یابد.

برای مثال اگر کسی که اپل واچ به دست دارد و نتواند به دلیل حمل کیف در دست بر روی آن ضربه بزند آن وقت با کمک دمیدن می تواند برخی از فعالیت ها نظیر مانند جواب دادن به یک تماس تلفنی اپل واچ را فعال کند. 

اگرچه  این سیستم بیشتر برای وسایل الکترونیک پوشیدنی مفید به نظر می‌رسد، اما پتنت اپل پیشنهاد می کند که این قابلیت همچنین می‌تواند بر روی آیفون نیز به کار آید. در این سیستم از حس گرهایی استفاده خواهد شد که می‌توانند میزان فشار حاصل از دمیدن کاربر را در حالت های مختلف شناسایی و بر اساس آن عمل مورد نظر را انجام دهد.

برای افزایش دقت عمل این حسگرها سیستم از حسگرهای مختلف فشاری در درجات حساسیت مختلف استفاده خواهد کرد.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *