شرکت TSMC کارخانه چیپ سازی جدیدی با همکاری با سونی در غرب ژاپن احداث می‌کند

شرکت تامین کننده چیپ های اپل که TSMC نام دارد ممکن است با شرکت سونی در احداث یک کارخانه جدید نیمه‌ هادی همکاری کند. بر اساس گزارشات این بخشی از سرمایه‌گذاری ۷ میلیارد دلاری خواهد بود که این شرکت برای گسترش تولید چیپ های خود تا سال ۲۰۲۲ انجام خواهد داد.

بر اساس گزارش های موجود بخش تولید نیمه هادی های ژاپن در حال حاضر در حال مذاکره با شرکت سونی برای ساخت یک کارخانه نیمه هادی در غرب ژاپن می باشد. این کارخانه اولین فعالیت شرکت TSMC در ژاپن محسوب می‌شود که با هدف ساخت چیپ های مورد استفاده در صنعت خودروسازی و سایر موارد انجام خواهد شد.

بر اساس منابع خبری نیکی این پروژه انتظار می رود که هزینه ای در حدود ۸۰۰ میلیارد ین برابر با ۷ میلیارد دلار  در بر داشته باشد. حکومت ژاپن ظاهراً نیمی از این سرمایه‌گذاری را به عهده خواهد گرفت و شرکت سونی نیز یک بخش کوچکی از این عملیات را انجام خواهد داد. اگر این پروژه به موافقت برسد کارخانه جدید در منطقه Kumamoto که به شرکت سونی تعلق دارد احداث خواهد شد.این منطقه نزدیک کارخانه ساخت حسگر های تصویری توسط سونی می باشد.

یکی از موارد استفاده نیمه هادی های تولید شده در این کارخانه می تواند در حسگرهای تصویری دوربین به کار برود. بنابراین منطقی به نظر می رسد که سونی بخواهد این کارخانه را در نزدیکی یکی از کارخانه های خود بنا کند. شاید شرکت TSMC و سونی تنها کارخانه‌های صاحب نقش در این پروژه نباشند و احتمالاً شرکت تویوتا موتور در این پروژه نقش ایفا خواهد کرد.

با توجه به ارتباط مستقیم اپل با شرکت TSMC تا حد زیادی امکان دارد که مشتری اصلی این کارخانه چیپس سازی یعنی اپل نیز در این پروژه نقشی را ایفا کند و بخواهد برای ساخت چیپ هایی که قرار است در اپل کاراپل کار استفاده می‌شود از آن بهره گیری کند. بنابراین انتظار می رود اگر این دو شرکت به توافق نهایی برسند این کارخانه بتواند تا سال ۲۰۲۴ فعالیت خود را آغاز کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.