شرکت TSMC مجوزهای دولتی لازم را برای تولید کارخانه چیپ سازی ۲ نانومتری دریافت نمود

شرکت TSMC مجوزهای دولتی لازم را برای تولید کارخانه چیپ سازی ۲ نانومتری دریافت نمود

بخش محیط زیستی دولت تایوان مجوز لازم را به شرکت TSMC داد تا بتوانند پیشرفته‌ترین کارخانه چینی سازی را که در آن قرار است چیپ‌های ۲ نانومتری تا سال ۲۰۲۳ تولید شوند را شروع کند.

شرکت چیپس سازی TSMC بر اساس گزارشات پیش از این قصد تولید ۳ نانومتری را که قرار است در آیفون ۱۴ سال ۲۰۲۲ به کار برد با شروع کرده و ظاهرا اپل کلیه سفارشات مربوط به این چیپ از قبل خریداری نموده است. این شرکت کارخانه جدید خود را در منطقه Hsinchu تایوان اهدا خواهد نمود که در آن قرار است پردازش گرهای دو نانومتری  تولید شود.

بر اساس منبع خبری نیکی آسیا کمیته بررسی محیط زیستی تایوان طرح ارائه شده توسط شرکت TSMC را تصویب و با آن موافقت نمود. بر اساس این طرح قرار است که مرحله ساخت این کارخانه در اوایل ۲۰۲۲ شروع شده و کلیه تجهیزات تا سال ۲۰۲۳ استقرار یابند.

معاون وزیر اقتصاد تایوان در این مورد گفت که نیمه هادی ها یکی از مهمترین صنایع برای رشد اقتصادی تایوان به حساب می‌آیند و از این قرار است که دولت نیز به شرکت TSMC کمک خواهد نمود تا بتواند با ساخت تکنولوژی های بسیار پیشرفته به هدفهای خود نایل آید.  این کارخانه جدید قرار است در یک منطقه با وسعت ۵۰ هکتار در شهر Hsinchu ساخت شود.

شرکت TSMC تخمین می زند که روزانه بیش از ۹۸ هزار تن آب نیاز دارد و تا سال ۲۰۲۵ شرکت اخیر قصد دارد  تا ۱۰ درصد و تا سال ۲۰۳۰ همه آب مورد نیاز خود را بازیافت کند. شرکت TSMC در ایالت آریزونای آمریکا نیز در حال احداث یک کارخانه چیپ سازی ۵ نانومتری  می باشد و بر اساس گزارشات قصد دارد چندین کارخانه نیز در آلمان بنا کند. تصویب طرح این کارخانه جدید درست پس از این خبر اتفاق افتاد که اینتل قصد دارد سرمایه‌گذاری‌های بسیار عظیمی را در زمینه ساخت چیپ برای رقابت با  شرکت TSMC شروع کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.