شرکت  TSMC قصد دارد صد میلیارد دلار بر روی توسعه چیپ سازی طی سه سال آینده صرف کند

شرکت  TSMC قصد دارد صد میلیارد دلار بر روی توسعه چیپ سازی طی سه سال آینده صرف کند

علی رغم وجود کمبود چیپ در صحنه جهانی یکی از تامین کننده های اصلی اپل TSMC می باشد که چی های این شرکت را تولید می‌کند. شرکت TSMC در روز سه‌شنبه اعلام نمود که قصد دارد تا حد زیادی ظرفیت تولید خود را بالا ببرد که بتواند هرگونه رقابت احتمالی با اینتل را برنده شود.

شرکت TSMC گفت که قصد دارد ۱۰۰ میلیارد دلار در طی سه سال آینده برای گسترش تولید صنعت چیپ سازی مصرف کند که در طی آن این پول برای مسیر ساخت پژوهش توسعه و همینطور تکنولوژی های نیمه هادی به کار خواهد رفت. به عنوان بزرگترین تولید کننده چیپ جهان در حال حاضر شرکت TSMC قطعات سیلیکونی را برای کمپانی هایی مانند اپل، انویدیا، کوالکوم و غیره تولید می کند.

چیپ های حاصل از این شرکت تایوانی در تعداد زیادی محصولات مختلف از گوشی‌های همراه گرفته تا یخچال، اتومبیل غیره بکار می رود. شرکت در بیانیه اش گفت که ما در مرحله ای وارد می‌شویم که ترند های فوق العاده در حال افزایشی در تکنولوژی های ۵G و سایر تکنولوژی های مربوط به قطعات کامپیوتر مورد انتظار است. در طول چند سال آینده این تقاضا چندین برابر خواهد شد.

از طرف دیگر این شرکت می گوید که پاندمیک همینطور به هر چه بیشتر دیجیتالی کردن دنیای امروز کمک کرده است و آن را شتاب بخشیده است. این شرکت چیپ سازی در طی دورانی که کمبود بسیار شدید چیپ در سراسر جهان وجود دارد تقاضاها و سفارش های بسیار زیادی را دریافت کرده است.

رئیس TSMC در نامه‌ای به مشتریانش گفت که تقاضاها با سرعت بسیار زیادی در حال سبقت گرفتن از مقدار تولید است و ما با ظرفیت کامل صد درصدی تولید نیز دچار عقب ماندن از تقاضا شدیم. برای این منظور این شرکت در حال استخدام هزاران کارمند جدید و ساخت کارخانجات تازه ای است که در سطح جهان بتواند این تقاضای بزرگ جهانی را پاسخ دهد. در اثر شرایط کنونی شرکت TSMC کاهش قیمت ویفرهای چیپ ها را برای شروع سال ۲۰۲۲ به حالت تعلیق در آورده است.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.