شرکت TSMC صفحه‌های نمایش میکرو اولد را برای اپل گلس خواهد ساخت

شرکت TSMC صفحه‌های نمایش میکرو اولد را برای اپل گلس خواهد ساخت

یکی از تامین کننده های اپل به نام TSMC بنا به گزارشات در حال توسعه و ساخت صفحه های نمایش میکرو اولد پیشرفته می باشد که قرار است برای هدست های AR اپل گلس به کار رود. اما به نظر می رسد که هنوز بخاطر برخی ناسازگاری های سخت افزاری در آینده نزدیک نظر نمی‌رسد که اپل گلس به بازار عرضه شود.

بنا به گزارش منبع خبری نیکی Nikkei مرحله ساخت صفحه های نمایش اولد در مراحل اولیه تولید قرار دارد و این به این معناست که تولید انبوه این قطعات برای آماده شدن و روان شدن به دست بازار احتمالاً چند سال طول خواهد کشید تا به انجام برسد.

برخلاف پنل های اولد مرسوم و ماژول های استفاده شده در قطعات الکترونیک قابل حمل کنونی، تکنولوژی میکرو اولد از رزولوشن بسیار بالاتری برخوردار است و همین طور قادر است که در اندازه های کوچک و جمع و جوری در هر وسیله جای گرفته و مهم تر از همه از لحاظ مصرف باتری نیز بسیار مقرون به صرفه است.

این صفحه های نمایش از آنجا که به صورت یکدست ساخته می شوند امکان این وجود دارد که بتوان آنها را در ضخامت های بسیار باریک تر و کوچک تر از صفحه های نمایش مرسوم ساخت، بنابراین این تکنولوژی پتانسیل خوبی دارد که بتواند در کلیه وسایل هوشمند کوچک مانند ساعت های هوشمند و دیگر وسایل قابل حمل توسط کاربر به کار رود.

بنا به اظهار نظر یکی از منابع تولید کننده صفحه های نمایش بیشتر سازندگان پنل های صفحه های نمایش در ساختن صفحه های نمایش بزرگ و بزرگتر قابلیت های زیادی دارند اما وقتی سخن از وسیله هایی بسیار ریز و سبک مانند اپل گلس و عینک های هوشمند به میان می آید، صفحه های نمایش باید در مقیاس‌های بسیار کوچکی ساخته شود.

یکی از دلایلی که اپل شرکت TSMC را برای توسعه این تکنولوژی در نظر گرفته آن است که این شرکت سازنده چیپ سابقه خوبی در ساخت قطعات و وسیله های الکترونیک در مقیاس های بسیار کوچک دارد.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *