شرکت TSMC تولید کننده چیپ های آیفون و مک تحت تاثیر آلودگی گاز قرار گرفت

شرکت TSMC تولید کننده چیپ های آیفون و مک تحت تاثیر آلودگی گاز قرار گرفت

بر اساس گزارشات گازهای مورد استفاده برای تولید پردازشگرهای کامپیوترهای مک و آیفون تحت تاثیر آلودگی قرار گرفتند. از طرف دیگر اخیراً این شرکت فعالیت خود را با ساخت کارخانه جدید در تایوان و همچنین در آریزونا گسترش داده است.

این کمپانی اخیراً گزارش داد که در مرحله تولید دچار برخی اشکالات از لحاظ آلوده شدن گازهای مورد استفاده در ساخت پردازشگرها شده است، اما تاکید نمود که این مسئله تاثیر مهمی را در تولید و روند اصلی این کارخانه نخواهد داشت. بر اساس منبع خبری رویترز در اثر این آلودگی به تعدادی از خطوط تولید قطعات بکار رفته در پردازشگرها آسیب وارد شد. اما سخنگویی این شرکت به رویترز جواب داد که شرکت TSMC برای آنکه مطمئن شود هیچ گونه مشکلی در زمینه تولید و کنترل کیفیت وجود ندارد همیشه دارای طرحهای پشتیبانی است تا بتواند مراحل تولید را جبران کند.

لازم به ذکر است که کارخانه تولید چیپ   Fab 18 که در منطقه تانیان تایوان واقع شده است برای تولید چیپ های ۳ نانومتر به کار می رود. بر اساس گزارشاتی که قبلاً منتشر شد اپل برای محصولات مک، آیفون و آیپد خود کلیه سفارش های چیپ این شرکت را از قبل رزرو کرده است. با توجه به کمبود جهانی چیپ و قطعات اساسی برای تولید محصولات الکترونیک با توجه به تقاضای بالای جهانی در شرایط کنونی شرکت های تکنولوژی در حال خرید و رزرو کردن سفارشات از تامین کننده های مختلف می باشند تا در آینده دچار تاخیر های کمتری برای تولید محصولات خود باشند.

شرکت اینتل اخیراً اعلام کرده است که می‌خواهد با سرمایه‌گذاری‌های ‏وسیع و مشارکت با شرکت کوالکام بتواند با شرکت چیپ سازی TSMC رقابت کند. با توجه به شرایط و تقاضای بسیار زیاد برای محصولات الکترونیک پیش‌بینی می‌شود که تا چند سال آینده رقابت بسیار زیادی از لحاظ قطعات کلیدی مانند پردازشگر و پنل های صفحه نمایش به وجود آید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.