شرکت TSMC تولید چیپ های ۳ نانومتری را در اواخر ۲۰۲۲ آغاز می کند

شرکت TSMC تولید چیپ های ۳ نانومتری را در اواخر ۲۰۲۲ آغاز می کند

شرکت TSMC بر اساس گزارش جدیدی از دیجی تایمز قصد دارد که تولید تجاری چیپ های ساخته شده بر اساس روند ۳ نانومتر را در کوارتر چهارم سوال ۲۰۲۲ آغاز کند. انتظار می رود که اپل اولین وسایل مجهز به چیپ های ۳ نانومتری را که توسط شرکت TSMC ساخته خواهد شد در سال ۲۰۲۳ آغاز کند.

محصولاتی که انتظار می رود از این نوع چیپ استفاده کنند می‌توان به مک هایی که مجهز به چیپ های M3  و مدل های آیفون ۱۵ که از چیپ های سری A17 استفاده می کنند اشاره کرد. در این مورد باید خاطر نشان کرد که چیپ هایی که با روند تکنولوژی ساخت کوتاه‌ تری ساخته می شوند تکنولوژی بالاتری برخوردار هستند و علی رغم داشتن سرعت بیشتر می‌توانند انرژی کمتری از باتری را مصرف نموده  و از این لحاظ برای آیفون و مک آینده جهت کارایی بیشتر و طول عمر باتری بهتر مورد استفاده قرار گیرند.

ماه گذشته نیز گزارشگر منبع خبری The Information اعلام نمود که برخی از چیپ های  ۳ نانومتری خواهند بود تا حد ۴۰ هست سی پی یو را حمایت کنند. اگر بخواهیم مقایسه کنیم چیپ های سری m۱ فقط دارای ۸ هسته cpu بوده و چیپ های M1 Pro و M1‌ Pro هر کدام دارای ده هسته سی پی یو می باشند. مک های مجهز به چیپ های M1 تاکنون توانسته‌اند قابلیت عملکردی خوبی را به همراه مصرف پایین باتری نشان دهد و از طرف دیگر مدل های آیفون ۱۳ نیز که دارای چیپ های A15 می باشند توانسته اند خود را جزو سریع ترین پردازشگر ها در میان گوشی‌های همراه نشان دهند.  بنابراین حرکت به سمت پردازشگر های ۳ نانومتری در طی چند سال آینده می تواند یک حرکت مثبت رو به جلو  برای اپل باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.