شرکت TSMC تولید مودم های ۵G برای آیفون های ۲۰۲۳ را به زودی آغاز خواهد کرد

شرکت TSMC تولید مودم های ۵G برای آیفون های ۲۰۲۳ را به زودی آغاز خواهد کرد

تامین کننده اصلی چیپ های اپل شرکت TSMC بر اساس گزارشات از حاصل از منبع خبری نیکی آسیا قرار است به زودی اولین مودم های ۵ جی را برای آیفون های ۲۰۲۳ بسازد. این حرکت که از سال ۲۰۱۹ توسط اپل آغاز شده است تا بتواند وابستگی خود را از شرکت کوالکام به عنوان تامین کننده کمتر نماید.

این گزارش شایعات قبلی را نیز تایید می‌کند که اپل قرار است برای آیفون های سال ۲۰۲۳ مودم های ساخت خود را به کار ببرد و و شرکت کوالکام نیز هفته گذشته آشکار نمود که تنها ۲۰ درصد مودم های لازم برای آیفون ۲۰۲۳ را تامین خواهد نمود. شرکت کوالکام عقیده دارد که اپل می تواند تا چند سال آینده تمام مودم های ساخت خودش را استفاده کند اما این شرکت هم چنان عقیده دارد که برای برخی از مارکت ها هنوز اپل به شرکت کوالکام وابسته خواهد بود.

گزارش امروز از منبع خبری نیکی آسیا علاوه بر این اعلام می‌کند که اپل و شرکت TSMC در حال حاضر در مرحله تولید آزمایشی مودم‌ های ساخته اپل می باشند که قرار است از تکنولوژی ساخت ۵ نانومتری توسط این تامین کننده ساخته شود. اما در نهایت آنها برای تولید انبوه به تکنولوژی ساخت پیشرفته‌ تری که ۴ نانومتری خواهد بود تکیه خواهند نمود. شرکت TSMC قبل از این نیز ساخت تولید چیپ های چهار نانومتری را برای به کار بردن در آیفون های سال ۲۰۲۲ آغاز نموده است.

در ادامه این شرکت قرار است که برای آیفون های ۲۰۲۳ و آیپد های ۲۰۲۲ از تکنولوژی ساخت ۳ نانومتری برای ساخت چیپ ها استفاده نماید. حرکت شرکت اپل به سمت تامین چیپ های مورد نیاز خود برای کم‌کردن وابستگی به سایر تامین کننده های اصلی از سال قبل با ظهور چیپ‌های ام یک آغاز شد و بنا به گفته اپل این حرکت ادامه خواهد یافت تا این شرکت بتواند با استقلال کامل چیپ های خود را بسازد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.