شرکت TSMC  تولید انبوه چیپ های ۳ نانو متری را در ۲۰۲۲ شروع می کند

شرکت TSMC  تولید انبوه چیپ های ۳ نانو متری را در ۲۰۲۲ شروع می کند

شرکت TSMC یکی از تامین کننده‌های اصلی چیپ های اپل بر اساس گزارشات تولید ۳۰۰۰۰ چیپ های ۳ نانومتری را در نیمه دوم سال اخیر آغاز خواهد کرد. این گزارشی است که توسط منبع خبری دیجی تایمز ارائه شده است.

شرکت TSMC قصد دارد که در سال ۲۰۲۲ بتواند در هر ماه  ۵۵ هزار واحد چیپ‌های ۳ نانومتری را تولید کند که نشان دهنده افزایش سفارشات شرکت اپل در مورد می باشد و قرار است که اگر این تقاضا افزایش تقاضا به همین منوال پیش برود تا سال ۲۰۲۳ این مقدار به ۱۰۵ هزار واحد برسد.

چیپ های ۳ نانومتری نسبت به چیپ های ۵ نانومتری ۱۵ درصد کمتر باتری را مصرف می‌کنند و همین طور تا حد ۳۰ درصد افزایش عملکرد را به همراه دارند. گزارش‌های قبلی دعا می کرد که این شرکت در نیمه دوم سال بعد شروع به تولید انبوه این چیپ ها خواهد کرد. این در حالی است که  شرکت TSMC قصد دارد که در سال اخیر نیز میزان تولید چیپ های ۵ نانومتری را نیز افزایش دهد تا بتواند تقاضای بالای حاصل از فروش محصولات مربوط به این چیپ را جبران کند.

بر اساس گزارش امروز شرکت TSMC قصد دارد که در نیمه اول ۲۰۲۱ هر ماه بتواند تا حد ۱۵۰ هزار واحد چیپ‌های ۵ نانومتری را به بازار ارائه کند که این نسبت به کوارتر چهارم ۲۰۲۰ که در آن ۹۰ هزار واحد را تولید می نمود افزایش میزان تقاضا را نشان می دهد.

این شرکت قصد دارد که در نیمه دوم سال اخیر بتوانند تا حد ۱۲۰ هزار واحد را در ماه به بازار ارائه کند. این گزارش همین طور ادعا می‌کند که شرکت TSMC به اپل نسبت به سایر مشتریانش اولویت خاصی می‌دهد و به همین دلیل است که این شرکت بیشتر توجه و تجهیزات خود را برای تولید چیپ های ۵ نانومتری برای تولید محصولات اپل اختصاص داده است.

از این لحاظ پیش‌بینی می‌شود که با توجه به تقاضای بالای بازار برای محصولات اپل سفارش چیپ‌های ۵ نانومتری هم چنان در حد ثابت باقی بماند که تا حد زیادی مربوط به تولید پردازشگر های M1  و تقاضای بالا برای آیپد ایر مجهز به چیپ A14 بیونیک می باشد.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *