شرکت TSMC به علت افزایش سفارشات اپل در صنعت چیپ های نیمه هادی جان تازه ای گرفت

شرکت TSMC به علت افزایش سفارشات اپل در صنعت چیپ های نیمه هادی جان تازه ای گرفت

 یکی از شرکت های تامین کننده چیپ برای شرکت اپل به نام TSMC در سال ۲۰۲۱  توانست رشد بسیار قابل ملاحظه‌ای را مشاهده کند و آن طور که شرکت تحقیقاتی Counterpoint ادعا می‌کند این شرکت انتظار می‌رود دامنه فعالیت دامنه فعالیت و رشد خود را بین ۱۳ تا ۱۶ درصد در صنعت تولید چیپ های نیمه‌هادی افزایش دهد.

یکی از تحلیل گران Counterpoint با بررسی و تحقیق در زمینه صنعت نیمه هادی ها بیان می کند که در سال ۲۰۲۰ شاهد رشد چشمگیری در زمینه افزایش تقاضا برای تولید نیمه هادی ها بوده ایم و عقیده بر این است که این روند افزایشی در سال ۲۰۲۱ نیز ادامه یابد. این تحلیل گر در پیش‌بینی خود برای سال آینده همکاری شرکت TSMC و استراتژی اپل را برای تولید چیپ مثبت ارزیابی می کند

این در حالی است که صنعت نیمه هادی ها نسبت به سال قبل شاهد ۲۳ درصد رشد در سال ۲۰۲۰ با مبلغ درآمد ۸۲ میلیارد دلار بوده است. انتظار می رود برای سال ۲۰۲۱ این رقم ۹۲ میلیارد دلار برسد که نشانگر ۱۲ درصد رشد سالانه می باشد یکی از پروژه‌های در حال  رشد شرکت TSMC تولید چیپ های ۷ نانومتری و ۵ نانومتری می باشد این شرکت با افزایش حجم ترانزیستورها در چیپ ها توانسته به طور قابل ملاحظه ای عملکرد چیپ ها را بهبود رسانی کند.

شرکت TSMC در سه ماهه اول ۲۰۲۰ شروع به ساخت چیپ‌های ۵ نانومتری کرد. این اقدام البته ۶ ماه پس از آن بود که سامسونگ توانست تولید این چیپ‌ه را برای اولین بار آغاز کند. اپل یکی از مصرف کنندگان اصلی چیپ‌های ۵ نانومتری در سال ۲۰۲۱ محسوب می‌شود. این در حالی است که این شرکت ساخت تمام سفارش های چیپ‌های ۵ نانومتری را به شرکت TSMC واگذار کرده است. این بدان دلیل است که اپل امسال از پردازشگر های ۵ نانومتری در چیپ های سری A خود در مدل های آیفون ۱۲ و همین طور در  چیپ های سیلیکون استفاده کرده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *