شرکت TSMC برای سفارش های آیفون ۱۳ اپل و چیپ های اپل کار اولویت قائل می شود

شرکت TSMC برای سفارش های آیفون ۱۳ اپل و چیپ های اپل کار اولویت قائل می شود

در محیط پر از رقابت و چالش برانگیز تولید چیپ شریک اپل TSMC بر اساس گزارشات سفارش های مربوط به وسایل PC و سرورها را عقب انداخته و به جای آن بر روی چبپ های مورد استفاده‌ در اپل کار و همینطور محصولات اپل نظیر آیفون ۱۳ تمرکز خواهد کرد.

بر اساس گزارشات قبلی شرکت TSMC که نشان از تاثیر کمبود جهانی چیپ در چند سال آینده داشت در حال حاضر گفته می‌شود این شرکت تولید قطعات بکار رفته در ماشین های برقی و محصولات اپل تمرکز و اولویت بیشتری را در نظر گرفته است. بر اساس منبع خبری دیجی تایمز آسیا یک منبع بدون نام در صنعت چیپ سازی می گوید که شرکت TSMC برای کوارتر سوم ۲۰۲۱ اولویت بیشتری را به محصولات اپل داده است.

پیش بینی می شود که شرکت TSMC  اقدام به تولید سفارشات محصولات اپل و ماشین های برقی خواهد کرد و در اولویت بعدی خود تولید چیپ های لازم در وسیله های pc، سرورها و سایر وسیله های شبکه را انجام خواهد داد.  اپل نسبت به بقیه رقبای خود در صنعت محصولات الکترونیک به خاطر  قدرت خرید بالا و سفارشات بسیار زیاد وضعیت بهتری را دارد. اما این شرکت مطابق با گزارش های اخیر نیز به تدریج تاخیرهایی در ساخت برخی از قطعات به کار رفته در محصولات خود را در حال تجربه کردن می باشد.

به خصوص در زمینه ساخت قطعات لازم برای نمایشگر های مینی ال ای دی اپل که قرار است در مک‌بوک های آینده و آیپد ها از آن استفاده کند اخیرا مشکلاتی پدید آمد که ممکن است روند تولید محصولات این شرکت را دچار تغییراتی می کند. از طرف دیگر کمبود چیپ ممکن است آثارش را تا چند سال آینده نشان دهد. نیاز بالای محصولات الکترونیک کنونی به اینگونه پردازشگر ها و تمایل فزاینده برای خرید محصولات الکترونیک هوشمند نظیر آیفون آیپد و مک بوک دور از انتظار نیست که اپل نیز می دور تا دیر یا زود همین کمبود ها را  تجربه کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.