شرکت TSMC انتظار دارد که آثار کمبود جهانی چیپ تا چند سالی ادامه یابد

شرکت TSMC انتظار دارد که آثار کمبود جهانی چیپ تا چند سالی ادامه یابد

یکی از تامین کننده های اصلی چیپ های اپل که TSMC نام دارد می گوید که کمبود جهانی چیپ سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد یافت. و حتی ممکن است عواقب آن تا چند سال آینده تاثیرات خود را بر روی صنعت الکترونیک بگذارد.

شرکت TSMC با تایید گزارش‌های اخیر حاصل از دیگر شرکت‌ها نگرانی خود را در ارتباط با تاثیرات کمبود جهانی خاطرنشان کرد. این شرکت در بیانیه که اخیراً منتشر کرده است علاوه بر گزارش درآمد سالیانه خود در ارتباط با طرح های آینده این شرکت نیز جزئیاتی را بیان کرد.

بر اساس گزارش رویترز شرکت TSMC توانست که از لحاظ درآمد کوارتر اول سال ۲۰۲۱ انتظارات کارشناسان را برآورده کند و تا ۱۹.۴ درصد افزایش درآمد داشته باشد. از این لحاظ این شرکت توانست از ماه ژانویه تا مارس به میزان ۱۲.۹  میلیارد دلار فروش داشته باشد که از آن میان ۴.۹۳ میلیارد دلار سود این شرکت بود.

علاوه بر این مدیرعامل این شرکت بیان داشت که برای توسعه کارخانجات و افزایش میزان تولید خود دست به خرید زمین های متعدد و همینطور لوازم بسیاری زده است تا بتواند تقاضای بالای موجود در این زمینه را پاسخگو باشد. از این لحاظ مدیرعامل این شرکت بیان می دارد که ما با بالا بردن ظرفیت های خود در چندین مرکز مختلف قصد داریم که بتوانیم به افزایش بی‌سابقه تقاضا برای چیپ های به کار رفته در محصولات الکترونیک نظیر آیفون و آیپد پاسخ بدهیم.

دلیل اصلی برای کمبود چیپ را می توان در نتیجه شرایط پندمیک دانست که باعث تقاضای بی‌سابقه از جانب کاربرانی که از خانه کار یا تحصیل می‌کنند را به وجود آورد. بر اساس گزارشات شرکت TSMC بر اساس این تقاضا شاهد رشد تولید بی‌سابقه شده است بسیار مصمم است که با توسعه تجهیزات و مکان های خود بتواند از این موقعیت استفاده کرده و اجازه ندهد که سایر رقبای تولید کننده چیپ مانند کوالکام و اینتل زمانی بتوانند جوی این شرکت را بگیرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *