شرکت LG Display صفحه های نمایش پروموشن را برای آیفون های ۲۰۲۲ خواهد ساخت

شرکت LG Display صفحه های نمایش پروموشن را برای آیفون های ۲۰۲۲ خواهد ساخت

شرکت LG Display قصد دارد وسایل  و تجهیزات جدیدی برای تولید صفحه های نمایش LTPO خریداری کند.  این تصمیم می تواند به این تامین کننده اجازه دهد که صفحه های نمایش پروموشن را برای مدل های آینده آیفون بسازد.

شرکت های  LG Display و Samsung Display تامین کننده های اصلی صفحه های نمایش برای اپل می باشند که در این مورد سامسونگ سهم بزرگتری را در تولید پنل های صفحه نمایش برای اپل به عهده دارد. اگر اپل قرار باشد که صفحه‌های نمایش پروموشن ۱۲۰ هرتزی را برای برخی مدل‌ها بسازد شرکت ال جی نیز باید برای تولید تکنولوژی جدید وسایل تازه ای را تدارک ببیند.

قبل از این در نوامبر ۲۰۲۰ شایعه گزارشی از منبع خبری Elec  منتشر شد  که ادعا می‌کرد شرکت ال جی در حال مذاکره با شرکت تولید کننده لوازم و قطعات صفحه نمایش به نام آواکو می باشد. این تجهیزات برای تولید صفحه‌های نمایش LTPO و OLED به کار خواهد رفت.

بر اساس شایعات اپل قرار است تا  از صفحه های نمایش LTPO برای برخی از مدل های آیفون ۱۳ استفاده کند چرا که این تکنولوژی امکان نرخ تازه بالای لازم برای تکنولوژی پروموشن را فراهم می‌آورد. در حال حاضر سامسونگ تنها شرکتی است که می‌تواند صفحه‌های نمایش LTPO را برای گوشی‌های هوشمند بسازد.

شرکت ال‌جی با خرید این تجهیزات جدید قصد دارد که  تکنولوژی ساخت تولید صفحه های نمایش اول خود را گسترش دهد و آن را برای سال ۲۰۲۲ که قرار از صفحه های نمایش LTPO را برای اپل بسازد آماده کند. اما لازم به ذکر است که ال‌جی تا وقتی که اپل این تجهیزات را تأیید نکند اقدام به خرید آنها نخواهد کرد. اما از آنجایی که شرکت آواکو یکی از تامین کننده های صفحه های نمایش LTPO به کار رفته در اپل واچ می باشد به احتمال زیاد اپل خرید این تجهیزات را تایید خواهد کرد و شرکت ال‌جی نیز می توانند با خرید این لوازم خودش را برای ورود به این تکنولوژی جدید آماده کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *