شرکت BOE نمایشگر های اولد ۱۵ اینچی را برای آیپد های آینده خواهد ساخت

شرکت BOE نمایشگر های اولد ۱۵ اینچی را برای آیپد های آینده خواهد ساخت

تامین کننده نمایشگرهای اپل شرکت BOE اخیراً به منظور ساخت نمایشگرهای اولد با اندازه بزرگ تر یکی از کارخانجات خود در چین را مورد تغییرات عمده ای ساختاری قرار داده است. این نمایشگر ها می توانند در تبلت و کامپیوترهای با نمایشگر های بزرگ به کار برود. این گزارش توسط منبع خبری کره‌ای The Elec منتشر شده است.

این گزارش ادعا می‌کند که شرکت BOE به احتمال زیاد قصد آن را دارد که نمایشگر های اولد را برای آیپد های آینده بسازد. این شرکت در سال قبل به عنوان تامین کننده اصلی برای ساخت نمایشگرهای آیفون ۱۳ نقش ایفا کرده است. بنا به این گزارش در یکی از کارخانجات این شرکت با توجه به تغییرات در تسهیلات به وجود آمده این امکان وجود خواهد داشت که این شرکت بتواند نمایشگرهای با اندازی ۱۵ اینچی را نیز بسازد که احتمالاً در آیپد های ۱۵ اینچی به کار خواهد رفت.

در جون ۲۰۲۱ مارک گورمن تحلیل گر معتبر از بلومبرگ ادعا نمود که اپل قصد دارد که آیپد هایی با اندازه های نمایشگر بزرگتر بسازد. به عقیده او اپل این قصد را احتمالاً در چند سال آینده عملی خواهد ساخت.  این کارخانه قادر خواهد بود که نمایشگر های اولد که متشکل از دو لایه از پنل های منتشر کننده نور های قرمز سبز و آبی را بسازد که روشنایی بیشتری تولید می کنند و احتمالاً در آیپد های آینده به کار خواهد رفت.

اما هنوز به نظر می رسد که ساخت این گونه پنل ها با چالش هایی روبرو می باشد. اپل در حال حاضر ساخت نمایشگر های اولد برای آیفون های خود را به شرکت سامسونگ و الجی واگذار نموده است. اما در این مورد اپل با افزایش تعداد تامین کننده های خود می تواند خطر اینکه فقط به یک تامین کننده متکی باشد را کاهش دهد و همین طور از لحاظ رقابت قیمت بتواند با آنها بهتر چانه زنی کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.