شرکت Adobe نسخه بتای پریمیر پرو  Premiere Pro برای مک‌های اپل سیلیکون M1 را منتشر می‌کند

شرکت Adobe نسخه بتای پریمیر پرو  Premiere Pro برای مک‌های اپل سیلیکون M1 را منتشر می‌کند

شرکت Adobe اعلام نمود که در حال توسعه اپلیکیشن ویرایش ویدیویی پریمیر پرو Premiere Pro برای حمایت و سازگاری با مک ها‌ی اپل سیلیکون M1 می باشد. این نسخه که دارای اکثر قابلیت های اصلی این برنامه می باشد به صورت آزمایشی بتا آماده و انتشار خواهد یافت.

دیگر برنامه محبوب ویرایشی ویدیویی به نام Final Cut Pro در حال حاضر با حمایت و سازگاری با شرکای اپل سیلیکون M1 در دسترس عموم قرار گرفته است. این برنامه نیز به صورت بتا منتشر شده و تنها برخی از قابلیت های آن قابل استفاده است.

شرکت Adobe در وبلاگ خود اعلام نمود : از آن جایی که پریمیر پرو بر اساس کد نویسی برای حمایت از پلتفرم ها و مدیا های  متنوعی پایه ریزی شده است، نسخه سازگار با مک های اپل سیلیکون M1 را در دست ساخت و توسعه قرار دادیم که به زودی در معرض عموم قرار خواهد گرفت.

ما مرحله توسعه و ساخت این نرم‌افزار را به صورت فازها و مراحل مختلف تقسیم بندی کرده ایم و این نگرش فازبندی شده به ما اجازه می دهد قبل از آن که قابلیت‌های جدیدی را به برنامه اضافه کنیم از عملکرد کامل فاز های قبلی برنامه مطمئن شویم.

توصیه Adobe این است که به علت آن که نسخه بتای این برنامه فقط با فایل های به‌روزرسانی‌شده کار خواهد کرد، بنابراین کاربران باید این اپلیکیشن را فقط از طریق نسخه های تهیه شده از وبسایت رسمی Adobe دانلود و تست کنند.

این شرکت همین طور اعلام داشت که در حال حاضر عناصری نظیر After Effects از قابلیت حمایت و سازگاری با مک ها‌ی اپل سیلیکون M1 برخوردار نیستند و بنابراین برای استفاده از آن‌ها باید از برنامه امولاتور  Rosetta 2 استفاده نمود.

اولین نسخه بتا شامل تمام قابلیت های اصلی این برنامه نظیر رنگ قابلیت های گرافیکی و صدا می باشد و همین طور قابلیت استفاده از چند دوربین multicam نیز لحاظ شده است. شرکت Adobe در ادامه می گوید که این نسخه جدید از قابلیت حمایت از فرمت های رایجی نظیر H.264 ، HEVC و ProRes نیز برخوردار است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *