شرکت های مونتاژ کننده آیفون ۱۳ در حال رقابت برای جذب نیروی کار بیشتر می باشند

شرکت های مونتاژ کننده آیفون ۱۳ در حال رقابت برای جذب نیروی کار بیشتر می باشند

این کاملاً مرسوم است که هر ساله در آستانه رونمایی محصولات مهم اپل تامین کننده های آیفون مانند فاکس کان و سایرین همزمان با نزدیک شدن به فصل پاییز جذب نیروی کار خود را با ارائه افزایش حقوق و مزایا افزایش می دهند.

همزمان با اینکه اپل سپتامبر هر ساله محصولات جدیدی را به بازار عرضه می‌کند شرکت های مونتاژ کننده و تامین کننده قطعات محصولات اپل های در ماه های جولای و آگوست شروع به جذب نیروی کار بیشتر می کنند. برای مثال شرکت فاکسکان در جولای ۲۰۱۹ برای آیفون ۱۱ و همین طور برای آیفون ۱۲ در ماه آگوست ۲۰۲۰ شروع به جذب کارمندان و کارگران اضافی نمود.

به گزارش منبع خبری South China Morning Post شرکت‌های فاکسکان، لاکسشیر و لنز تکنولوژی همگی شروع به جذب نیروی کار  و همینطور افزایش حقوق پیشنهادی نموده اند. این منبع خبری گزارش می‌دهد که رقابت برای جذب نیروی اضافی همچنان در حال افزایش می باشد. بر اساس گزارشات شرکت فاکس‌کان برای جذب نیروی کار اضافی اگر گارگر به مدت ۹۰ روز بتواند کار خود را ادامه دهد حقوق  ۱۵۷۸ دلار را در نظر گرفته است. این مبلغ مطابق با پول رایج چین این معادل ۱۲۰۰ یوان می باشد.

این مقدار تقریبا ۳۰ دلار بیشتر از حقوقی است که این شرکت در ماه جولای پیشنهاد کرد کرده بود. از این مبلغ حدود ۱۴۷۰دلار سهم نیروی کار میشود در حالتی که ۱۰۸ دلار آن به شرکتی که او را به شرکت فاکسکان معرفی کند تعلق دارد.

از طرف دیگر شرکت لنز تکنولوژی نیز اضافه حقوق را در این مورد در نظر گرفته است. به طوری که در ماه فوریه مبلغ ۷۷۴ دلار حقوق در ماه می را به ۱۵۴۸ دلار افزایش داده است. متعاقبا شرکت لاکسشیر نیز که امسال برای اولین بار سفارش های آیفون را از اپل دریافت کرده است، مبلغ ۵۸۸ دلار را به عنوان حقوق کارگران در نظر گرفته است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.