شرکت فاکسکان ۲۷۰ میلیون دلار برای ساخت کارخانه مونتاژ آیپد و مک بوک در ویتنام سرمایه گذاری می کند

شرکت فاکسکان ۲۷۰ میلیون دلار برای ساخت کارخانه مونتاژ آیپد و مک بوک در ویتنام سرمایه گذاری می کند

تامین کننده اصلی اپل فاکسکان مجوز لازم برای ساخت یک کارخانه ۲۷۰ میلیون دلاری در ویتنام را دریافت نمود که احتمالاً برای ساخت مک‌بوک‌پرو ها و آیپد های آینده به کار خواهد رفت. این گزارشی است که توسط رویتر منتشر شده است. این کارخانه جدید که در ایالت شمالی ویتنام به نام باک کیانگ Bac Giang واقع می باشد توسط شرکت ساختمانی Fukang Technology ساخته خواهد شد. این کارخانه پس از تکمیل قرار است که  قادر به تولید ۸ میلیون لپ تاپ و تبلت در یک سال باشد.

فاکسکان یکی از بزرگترین شرکت‌های تامین کننده اپل محسوب می شود. در ماه نوامبر سال گذشته اپل شرکت فاکسکان را مجبور کرد که برخی از مراکز مونتاژ کننده مک بوک و آیپد خود را از چین به ویتنام منتقل نموده زیرا که اپل به دنبال تنوع بخشیدن به مراکز تامین کننده خود در کشورهای مختلف به غیر از چین می باشد.

بنابراین به نظر می رسد که منظور از لپ تاپ ها و تبلت ها در گزارش اخیر اشاره‌ای غیر مستقیم به تولید آیپد و مک بوک های آینده برای اپل می کند. فاکسکان بر اساس گزارشات در حدود یک و نیم میلیارد دلار در ویتنام تا به حال سرمایه‌گذاری کرده است و قصد دارد که امسال سرمایه‌گذاری خود را تا حدود ۷۰۰ میلیون دلار بیشتر افزایش داده و هزار کارگر بیشتر را نیز استخدام کند.

همین‌طور گفته می‌شود این شرکت به دنبال سرمایه ‌گذاری ۱.۳ میلیارد دلاری برای ساخت کارخانه دیگری در ایالت تان هوا ویتنام  می باشد به دنبال بالا گرفتن جنگ اقتصادی میان آمریکا و چین اپل نیز تصمیم گرفته است که با سرعت هرچه بیشتر مراکز تولید و مونتاژ کننده آیفون را از چین مرکز زدایی کرده و آنها را به کشورهای دیگری نظیر هند و ویتنام به برزیل منتقل کند.

اپل از چندی پیش بخشی از تولید و مونتاژ آیفون های خود را در کشور هندوستان انجام می‌دهد و به نظر می‌رسد که در چند سال آینده شاهد انتقال کارخانجات بیشتری از چین به کشورهای دیگر باشیم.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *