شرکت فاکسکان کارخانه جدیدی را برای تولید پردازشگرهای اتومبیل های برقی خریداری نمود

شرکت فاکسکان کارخانه جدیدی را برای تولید پردازشگرهای اتومبیل های برقی خریداری نمود

شرکت فاکسکان که تامین کننده اصلی آیفون اپل به شمار می رود در راستای حرکت خود برای تولید قطعات لازم برای اتومبیل های برقی کارخانه جدیدی را برای تولید و تامین پردازشگرهای مورد نیاز در این زمینه خریداری نمود.

شرکت فاکسکان در حال حاضر مونتاژ کننده اصلی آیفون به شمار می‌رود و می‌تواند در آینده نیز به عنوان یکی از شرکای اصلی در تولید اپل کار با این شرکت همکاری کند. جدای از آن این شرکت در راستای توسعه توانایی خود برای تولید قطعات ماشینهای برقی در حال حاضر اقدام به خرید یک کارخانه برای تولید پردازشگرهای لازم به قیمت ۹۰ میلیون دلار نموده است.

بر اساس منبع خبری نیکی آسیا فاکسکان این کارخانه را از شرکت Macronix International خریداری نموده است که یک مرکز تخصصی تولید  چیپ های حافظه ای RAM است که قبلاً در محصولات اپل استفاده می‌شده است. این کارخانه در شهر هینچو واقع در تایوان وجود دارد. یعنی جایی که شرکت TSMC نیز در محل جداگانه ای یک کارخانه جدید را قرار است ایجاد کند.

اما در این مورد فاکسکان قصد آن را ندارد که از این کارخانه برای تولید رم استفاده کند ولی قصد آن را دارد که از تجهیزات موجود در این کارخانه برای تولید چیزهای SiC استفاده کند. این چیپ های سیلیکونی در ماشین های برقی و همینطور در ایستگاه‌های ۵ جی کاربرد دارند.

رئیس شرکت فاکسکان در این مورد گفت که این فرصت بزرگی برای ما است تا بتوانیم این کارخانه را به مرکز تحقیق و توسعه تولید چیزهای SiC تبدیل کنیم. این کارخانه جدید همچنین با شرکت‌های دیگری مانند فیسکر برای تولید اتومبیل برقی تا سال ۲۰۲۳ مشارکت دارد. همچنین با شرکت چینی دیگری به نام Byton که اتومبیل های برقی چینی معروفی را تولید می‌کند همکاری می کند. از سال پیش شایعات زیادی در مورد احتمال تولید اپل کار تا چند سال آینده وجود دارد و کمپانی های مختلفی تا به حال در گزارشات به عنوان شرکای جدید اپل معرفی شدند که هیچ کدام از آنها هنوز تأیید قطعی نشده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.