شرکت فاکسکان تامین کننده اصلی اپل از بهبودی وضعیت کمبود قطعات خبر داد

شرکت فاکسکان تامین کننده اصلی اپل از بهبودی وضعیت کمبود قطعات خبر داد

فاکسکان بزرگترین کارخانه مونتاژ کننده آیفون روز اعلام کرد که کمبود قطعاتی که در طی دو سال گذشته روند تولید را تحت تأثیر قرار داده است رفته‌رفته درحال بهبودی می‌باشد. این گزارشی است که توسط بلومبرگ منتشر شده است. بر اساس پیش بینی ها گفته می‌شود که در کوارتر اول ۲۰۲۲  بهبود رسانی های عمده ای در زمینه ی رفع کمبود قطعات مشاهده شده است و بیشتر کارخانجات تامین کننده قطعات الکترونیک امید دارند که تا نیمه دوم امسال این وضعیت کاملاً بهبود یابد. این جملاتی است که سخنگوی فاکسکان در طی مراسمی در امروز به آن اشاره نموده است.

این در حالی است که شرکت TSMC که تأمین کننده اصلی چیپ های اپل می باشد هنوز وابسته به سایر تامین کننده ها برای ساخت چیپ های خود می باشد. این قطعات بویژه در بخش مدیریت مصرف انرژی و چیپ ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. در این مورد باید گفت که درایور های صفحه های نمایش و چیپ های به کار رفته در زمینه مدیریت انرژی در وسایل الکترونیک از جمله قطعاتی هستند که بسیار برای محصولات الکترونیکی اپل مورد اهمیت می باشند.  گفته می شود که شرکت فاکسکان هنوز در مورد چیپ های مدیریت کننده انرژی هنوز در کمبود هایی را تجربه می کند.

شرکت TSMC در این مورد هشدار داد که در طی سال ۲۰۲۲ همچنان در ارتباط با قطعات تامین کننده چیپ های خود  کمبودهایی را تجربه خوهد کرد. تامین کننده های بسیار بزرگ و عمده مانند فاکسکان و TSMC قصد دارند که با طرح‌ ها و سرمایه‌گذاری بیشتر در آینده وابستگی خود را  به تامین کننده های دیگر کاهش‌ دهند. به دلیل همین کمبود ها در زمینه تامین قطعات الکترونیک میزان فروش و ارسال گوشی‌های همراه در طی دو سال گذشته کاهش هایی را تجربه کرده است و در این مورد تحلیلگران مسائل صنعتی پیش‌بینی می‌کند که در نیمه دوم ۲۰۲۲ روند کمبود قطعات به طور کامل رفع نخواهد شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.