شرکت فاکسکان برای مونتاژ مدل های آیفون ۱۳  دستمزد بی سابقه ای را به کارگران اختصاص داده است

شرکت فاکسکان برای مونتاژ مدل های آیفون ۱۳  دستمزد بی سابقه ای را به کارگران اختصاص داده است

فاکسکان که بزرگترین شریک تولید کننده آیفون اپل می باشد، برای چند ماه آینده و به منظور تولید آیفون ۱۳ مبلغی را به عنوان اضافه حقوق به کارگران در نظر گرفته است که برای این شرکت در حد یک رکورد محسوب می شود.

این خبری است که از طرف منبع خبری South China Morning Post گزارش شده است.  این گزارش ادعا می کند فاکسکان در حال حاضر مبلغ ۸ هزار یوان معادل ۱۲۳۵ دلار به کارگران قبلی خود در ازای بازگشت به کارخانه و شروع کار برای تولید انبوه آیفون ۱۳ در نظر گرفته است. چرا که در طول این سه ماه این شرکت قرار است که به تولید مدل های آیفون ۱۳ در در حد انبوه بپردازد.

لازم به ذکر است که این شرکت در ماه گذشته این شرکت مبلغ ۵۵۰۰ یوان را برای پاداش به کارگران  و سال ۲۰۲۰  ۵۰۰۰ یوان در نظر گرفته بود. اما کارگران موظف اند بعد از آن کار خودشان را در مونتاژ آیفون ها در فاکسکان برای ۴ ماه به اتمام رسانده اند، بر طبق قرارداد باید تا انتهای فصل پر مصرف به کار خود ادامه دهند تا این مبلغ را از شرکت دریافت کنند.

شرکت های تامین کننده اپل مانند فاکسکان به طور معمول پاداش هایی را برای ترغیب نمودن کارگران به کار بیشتر در فصل هایی که محصولات اصلی اپل مانند آیفون قرار است رونمایی شود ارائه می کنند. اما امسال مبلغی که برای اضافه حقوق این کارخانه در نظر گرفته است از سال ۲۰۱۰ که کار خود را شروع کرده است بی سابقه می باشد.

اپل انتظار می رود که در ماه سپتامبر مدل های آیفون ۱۳ را رونمایی کند که از این قرار به روند معمول رونمایی آیفون های جدید در ماه سپتامبر برمی گردد. در سال قبل به دلیل تاخیر های حاصل از شرایط پندمی رونمایی آیفون ها به اکتبر ۲۰۲۰ موکول شد. انتظار می رود بر اساس شایعات مدل های آیفون ۱۳  از بخش ناچ کوچک تر در قسمت بالای صفحه نمایش برخوردار باشند. اما به احتمال زیاد از لحاظ طراحی خارجی تغییر محسوسی را مشاهده نخواهیم کرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.