شرکت اینتل در بحران از دست دادن جایگاه خود در صحنه ساخت چیپ های کامپیوتری

شرکت اینتل در بحران از دست دادن جایگاه خود در صحنه ساخت چیپ های کامپیوتری

شرکت Third Point از اینتل مصرانه خواسته است که تغییرات بزرگی را در استراتژی های مدیریتی خود صورت دهد تا در مواجهه با رقبای بزرگی نظیر مایکروسافت  آمازون و اپل در صنعت ساخته رهبری و جایگاه خود را از دست ندهد.

 در روز سه‌شنبه مدیر عامل و  موسس شرکت Third Point  دانیل لوب نامه‌ای را به رئیس شرکت اینتل عمر ایشراک ارسال نمود و از این شرکت خواست  که در پی یافتن راهی برای جلوگیری از از دست دادن موقعیت خود در صحنه ساخت چیپ های کامپیوتر تری با سایر رقبا باشد.

در این نامه دانیل لوب به شرکت اینتل هشدار داد که باید مشکلات مدیریتی خود را به زودی رفع نموده و همین طور اشاره می کند یکی از دلایلی که بسیاری از طراحان چیپ در شرکت اینتل را اخیراً مجبور به ترک این شرکت کرده است وجود ضعف های مدیریتی اساسی در این شرکت بسیار با سابقه و محبوب جهانی می باشد.

او در این نامه می‌گوید اگر شرکت اینتل تغییر ناگهانی و اساسی در خود ایجاد نکند،  آمریکا بزودی رهبری و غلبه خود را در صنعت ساخت نیمه هادی ها به تدریج از دست داده و در آینده به شرکت های واقع در جنوب آسیا متکی شود و این باعث خواهد شد که به مرور زمان این کشورها به مراکز اصلی داده و ساخت چیپ تبدیل شوند.

به عقیده دانیل لوب شرکت اینتل موقعیت همیشگی خود را در صحنه ساخت چیپ به شرکت های معروف دیگر نظیر سامسونگ و اپل باخته است. او اضافه می کند که اینتل هم چنین در حال از دست دادن سهم بازار جهانی به شرکت AMD می باشد و علاوه بر این در صحنه تکنولوژی های مربوط به هوش مصنوعی نیز بازار را به شرکت  رقیب خود NVIDIA واگذار کرده است.

مدیر عامل Third Point همین طور بیان می کند که چندین کارخانه که قبلا از مشتریان اینتل بوده اند در حال حاضر در حال ساخت چیپ های ساخت خود می باشند و با بستن قرارداد با کارخانجات مختلف در حال کنار زدن اینتل می باشند.

این در حالی است که اخیرا بر اساس گزارشات و شواهد موجد اپل تصمیم به تولید مودم های ۵G ساخت خود گرفته است و این می تواند وابستگی این شرکت را از اینتل به شدت کاهش دهد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *