شرکت اپیک گیمز  پرونده فورتنایت را به اتحادیه اروپا ارجاع داد

شرکت اپیک گیمز  پرونده فورتنایت را به اتحادیه اروپا ارجاع داد

اپیک گیمز شکایت ضد رقابتی خود را بر علیه اپل به اتحادیه اروپا ارائه داد. این عمل در ادامه دعوای حقوقی این دو شرکت بر سر اپ استور می باشد.

از آنجایی که دادگاه داکوتای شمالی از شکایت اپیک گیمز بر علیه اپل را رد نمود، توسعه دهنده فورتنایت شکایت خود را به اتحادیه اروپا ارجاع داد. علی‌رغم اینکه این شرکت با هر دو شرکت اپل و گوگل بر سر حضور در اپل استور ها در حال مناظره و دعوای قانونی می‌باشد، همچنان اپل را محکوم می کند که این شرکت با اعمال قوانین نامساوی باعث از بین رفتن رقابت در محیط اپ استور می شود.

بر این اساس تیم سونی مدیر عامل اپیک‌ گیمز می‌گوید که آنچه که در اینجا مورد بحث قرار خواهد گرفت در آینده پلتفرم‌های موبایل تاثیر مهمی خواهد گذاشت. او ادامه می دهد که کاربران این حق انتخاب را دارند که بتوانند از اپلیکیشن های مورد نظر خود را از منابعی که می خواهند انتخاب کنند و یا اپ های مورد دلخواه خود را نصب کنند و توسعه دهندگان نیز این حق را دارند که بتوانند در یک بازار منصفانه به رقابت با یکدیگر بپردازند.

او در این مورد می گوید که ما نمی‌توانیم در مقابل این که اپل می خواهد از پلتفرم خود سوء استفاده کند و آن را در جهت کنترل بازار های دیجیتال استفاده کند ساکت بمانیم. این برای مصرف‌کنندگان نیز خوب نخواهد بود زیرا که آنها به علت عدم وجود یک رقابت سالم در میان فروشندگان و همینطور پرداختهای درون اپلیکیشنی مجبور به پرداخت قیمت های بیشتری هستند.

همینطور برای توسعه دهندگان نیز از این جهت بد می باشد زیرا که سرنوشت آنها در بسیاری از موارد در دست های قوانین سلطه جویانه اپل قرار گرفته و به خاطر همین قوانین غیر رقابتی و غیر یکسان از رشد در این پلتفرم iOS باز می‌مانند.

این شرکت هم‌چنین در صفحه بلاگ خود توضیح می‌دهد که تاکنون بر سر محدودیت‌های غیر منصفانه و غیر رقابتی اپل در اپ استور خسارت های زیادی را متحمل شده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *