شایعه : مک مینی نسل بعدی M1X نازک تر خواهد بود و از کانکتور پاور مگنت آیمک استفاده خواهد کرد

شایعه : مک مینی نسل بعدی M1X نازک تر خواهد بود و از کانکتور پاور مگنت آیمک استفاده خواهد کرد

بر اساس اطلاعات جدید بدست آمده از یکی از نشت دهنده های معتبر، نسل بعدی مک مینی ممکن است تغییرات جدیدی را شامل شود که از آن جمله می توان به نازک تر شدن ضخامت این مدل و به کارگیری ارتباط پاور مگنت مشابه با آنچه که در  آی مک ۲۴ اینچی به کار رفته است اشاره نمود.

اپل برای اولین نسل مک مینی های اپل سیلیکون اپل تصمیم گرفت که از همان طراحی اولیه این وسیله استفاده کند و فقط با استفاده از اعمال تغییرات داخلی جدید آن را به روز رسانی کرد. اما برای نسل بعدی مک مینی های اپل سیلیکون اپل می خواهد تغییرات عمده‌ای را انجام دهد که باعث جمع و جور شدن و کم حجم شدن وسیله شده و در عین حال چیپ جدید نسل بعدی خود را تحت عنوان M1X برای آن به کار ببرد.

در عکس های رندر شده‌ای که توسط نشت دهنده صاحب‌ نام جان پروسر منتشر شده است، نشان می دهد که اپل قصد دارد با نازک تر کردن حجم قطعات داخلی کاری کند که ضخامت کلی وسیله کمتر شده و در نهایت بخش مربوط به کانکتور پاور در قسمت پشتی نیز نازک تر شود.

اپل مشخصا از پورت های متنوعی استفاده خواهد کرد که می‌توان از آن جمله به ۳ پورت ‏USB 4-Thunderbolt و دو پورت USB-A اشاره نمود و در کنار آن پورت های دیگری نظیر Gigabit Ethernet و HDMI نیز اضافه خواهد شد و قرار است که پورت ارتباطی مگنت پاور مشابه آنچه که در آیمک های ۲۴ اینچی به کار رفته است نیز در این مدل اعمال شود.

استفاده از این کانکتور مگنت نشان می دهد که اپل می خواهد در ادامه حرکت خود استراتژی مشابهی با آنچه که در آیمک ها به کار رفته است را در مک مینی ها نیز اعمال کند و همین طور احتمال خواهد داشت با قرار دادن پورت ارتباطی شبکه Gigabit Ethernet بر روی پورت پاور بتواند در قسمت پوستی کمی فضای بیشتر را ایجاد کند.

علاوه بر این بر اساس این تصاویر رندر شده بدنه علاوه بر نازک تر شدن همچنین طراحی جدیدی را به خود گرفته و قرار است که در قسمت کناره ها از پوشش های آلومینیومی استفاده شود. همچنین ممکن است که  گزینه‌های رنگ نیز ارتباط با این وسیله اعمال شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *